Statki, łodzie, motorówki

Autorzy: Peter Knorr & Doro Gobel
Wydawnictwo: Babaryba
Miejsce i rok wydania: Kraków 2018
Liczba stron: 14
ISBN: 978-83-629-6561-8

Wyruszamy w rejs po rzece, na której panuje bardzo duży ruch. Wybierz statek, którym chcesz podróżować i wskakuj na pokład! Masz do wyboru: motorówkę, żaglówkę, barkę, kuter, ponton, prom, statek pasażerski i łódź policyjną. Odwiedzimy stocznię, park wodny, nadbrzeżną kawiarnię, lodziarnię, tawernę oraz ogromny port. A może wolisz podróżować lądem? Nie brakuje tu aut osobowych i ciężarowych, traktorów, motorów, skuterów, rowerów, a nawet elektrycznego segwaya… Ahoj, przygodo!

 (z materiałów wydawnictwa)

Opis

Tak, wiem: na rynku dostępne są dziesiątki tego rodzaju publikacji. Ale gdybym miała dokonać ich hierarchizacji, te dwa tomy znalazłyby się w czołówce.

Przede wszystkim dlatego, że wydają się po prostu miłe dla oka. Ładne. A myślę, że w przypadku książki zupełnie pozbawionej tekstu, estetyka ilustracji ma kluczowe znaczenie. Tutaj zaś każda rozkładówka została dobrze wyważona. Nie przytłacza nadmiarem postaci czy szczegółów, nie zniechęca ich karykaturalnością.

Ponadto tu naprawdę dużo się dzieje! Kolejne strony przynoszą nowe zaskoczenia, bawią, tętnią życiem i przygodami. Charakterystyczni bohaterowie z łatwością przykuwają uwagę, dzieci figlują i psocą, dorośli mierzą się z licznymi awariami, zwierzęta jak to zwierzęta – bywają po prostu nieprzewidywalne.

Obydwa tomy – zarówno Jedziemy na wycieczkę, jak i Statki, łodzie, motorówki – zasługują na co najmniej taką uwagę, jak słynna Ulica Czereśniowa.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Część 2.10 książek dla Wymagających. Część 2.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Statki, łodzie, motorówki”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.