O Lence, Antku i planowaniu

Autor: Beata Ostrowicka
Ilustrator: Katarzyna Kołodziej
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-10-13333-5

Dobrze jest mieć plan. Wtedy wiadomo, co robić. Lenka chce w przyszłości zostać znaną fotografką ptaków. Zwiedzi cały świat. Będzie robić niezwykłe zdjęcia, może uda jej się nawet sfotografować ptaka, którego jeszcze nikt nigdy nie widział? Antek z kolei marzy o byciu kosmonautą, dlatego już teraz postanowił zadbać o kondycję. Planowanie jest proste, tylko… dlaczego Lenka jest ostatnio taka dziwna, jakby ją ktoś zaczarował?

Seria “Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Lenka chce w przyszłości zostać znaną fotografką ptaków i zwiedzać świat. Antek marzy o byciu kosmonautą, dlatego postanowił zadbać o kondycję i codziennie biega. I choć oboje są dobrymi przyjaciółmi, okazuje się, że każde z nich inaczej podchodzi do swoich planów. Lenka zbyt ambitnie – nagle grafik precyzyjnie rozpisanych czynności jest ważniejszy od zabawy czy rozmowy z przyjaciółmi. Musi się dopiero przekonać, że we wszystkich działaniach najważniejsze jest złapanie właściwego balansu, a stosunki międzyludzkie nigdy nie powinny schodzić na dalszy plan.
We współczesnym świecie, w którym i rodzice i dzieci dają się wciągnąć w wir obowiązków, zajęć pozalekcyjnych, gdy perspektywa przyszłych sukcesów i kariery staje się ważniejsza niż dorastanie w grupie rówieśniczej, nabywanie zwykłych życiowych doświadczeń czy odpowiedzialność za bliskie osoby – jest to książka, dzięki której może choć kilka osób zdobędzie się na refleksję?

Recenzja stanowi fragment tekstu:

NIE TYLKO NA MAJÓWKĘ

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „O Lence, Antku i planowaniu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.