Przygoda na zamku

Autor: Nicholas Harris
Tłumacz: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Bielsko-Biała 2010
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-7167-7-274

Opis

Dla poszukiwaczy przygód

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda – bez wątpienia słowa tej starej piosenki mogłyby stać się hymnem dzieciństwa. W dziecięcym świecie, pełnym postaci z baśni, legend i bajek, gdzie między magią a rzeczywistością nie ma ścisłej i nieprzekraczalnej granicy, wszystko jest przecież możliwe. Zatem każdy, nawet najbardziej nieśmiały, może stać się nieustraszonym piratem, walecznym rycerzem, czy bohaterskim strażakiem. Co więcej – każdy może przeżyć Wielką Przygodę, o jakiej innym nawet się nie śniło. Wystarczy tylko bardzo chcieć i.. uruchomić wyobraźnię!

Wydawnictwo Debit swoimi publikacjami wielokrotnie udowadniało już, że nie tylko sztuka filmowa otwiera przed swymi odbiorcami wielkie możliwości. Równie znakomitą inspiracją i źródłem wiedzy dla poszukiwaczy przygód mogą stać się książki. Przy czym trzeba podkreślić, że nie są to zwykłe książki – ktokolwiek bliżej się z nimi zapoznał, z całą pewnością to potwierdzi. Wystarczy wspomnieć tu o jednej z najnowszych publikacji – Przygodzie na zamku. Przede wszystkim niesie ona ze sobą opowieść o przygodzie Marka i Madzi, którzy przenieśli się w czasie i trafili do średniowiecznego zamku, gdzie uczestniczyli w turnieju rycerskim i oblężeniu grodu, by ostatecznie świętować zwycięstwo podczas najprawdziwszej średniowiecznej uczty. Ale oczywiście ciekawa historia to nie wszystko! Dla żądnych przygód czytelników nie lada gratką będą liczne klapki, przyklejki i mapy, od których aż roi się w książce. Dzięki nim można dowiedzieć się m.in., jakie zasady obowiązywały podczas turnieju, jak działały machiny oblężnicze, czym zajmowali się minstrel i cześnik, jak wyglądali ochmistrz i wojski.

Przygoda na zamku to doskonały prezent zarówno dla małych molików książkowych, jak i tych, którzy niespecjalnie lubią spędzać czas na czytaniu, bowiem już samo bogactwo ilustracji i rozmaitych dodatków może dostarczyć wielu cennych informacji i pobudzić wyobraźnię. Dlatego publikację Wydawnictwa Debit gorąco polecam wszystkim małym odkrywcom. Chociaż… może nie tylko małym. Przecież z wielkiej żądzy przygód nigdy do końca się nie wyrasta.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przygoda na zamku”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.