Rok w górach

Autor/Ilustrator: Małgosia Piątkowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-10-13555-1

Zabieramy was dzisiaj na wycieczkę w góry. Poznamy bardziej i mniej znane górskie zwierzęta i podpatrzymy, co robią o różnych porach doby i roku. Spotkamy górala, owce oraz leśnego duszka, czasami płatającego figle. Włóżcie wygodne buty, spakujcie do plecaka bidon z wodą i kanapkę i chodźcie podziwiać świat górskiej przyrody!

Na pogórzu wartko płynie potok, pluskają się w nim pstrągi, a nad łąką fruwają kolorowe ważki. Można się natknąć na sarny, czasami drogę przebiegnie lis albo zając. Zimą w zagrodzie mieszkają owieczki, które zeszły z hal. Na reglach stok jest już mocno nachylony, można się porządnie zmęczyć na spacerze. Ale widoki wynagrodzą wszelki trud! Rozrabiają tu borsuki i kuny, fruwają puchacze, jarząbki, sikorki i nietoperze. Z kolei najwyższe piętro gór, hale i turnie, zamieszkują świstaki, kozice, koziorożce oraz ogromne orły. Oprócz tego jest tu pełno małych gryzoni, chrząszczy i innych ciekawych żyjątek.

“Rok w górach” zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących zmiany zachodzące w ciągu roku na różnych piętrach górskich – pogórzu, reglach, turniach i halach. Dzięki temu młody czytelnik pozna bogactwo flory i fauny gór. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów oraz interaktywną zabawę. “Rok w górach” zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych i umiejętność opowiadania.

z materiałów wydawnictwa

Opis

Popularna seria „Rok w” wzbogaciła się o kolejny tom. Tym razem czytelnicy zostają zaproszeni do odbycia dwunastu spacerów po górach. Oczywiście wszystkie wyprawy obfitują w niepowtarzalne zdarzenia i obserwacje. Każda rozkładówka książki Małgosi Piątkowskiej aż tętni życiem!

A to żmija poluje na ślimaka, pies pasterski zagania owce, niedźwiedzie szukają przysmaków w plecakach turystów, a duszek gór łapie robaczki świetliki. Nawet zimą, kiedy wiele zwierząt (np. świstaki, żmije, jaszczurki) mocno śpi w swoich norach, inne zdobywają pożywienie i wesoło dokazują. Sroki walczą o dziką różę, sarna podjada bałwankowy nos, a wydra poluje nad strumieniem.

A wiosną? Jak piękny jest odradzający się świata! Jak rozczulający widok małych istotek, o które z czułością troszczą się rodzice!

I znów (kolejny już raz!) barwna, kartonowa książka okazuje się nie tylko okazją do przyjemnie spędzonego czasu, ale przede wszystkim zaproszeniem. Do czego? Do wyruszenia w góry oczywiście!

Pora więc pakować plecaki!

Karolina Mucha

Fragment wpisu Zainspirowane przyrodą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rok w górach”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.