Sekretne życie ptaków

Autor i ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo: Lasy Państwowe
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-942898-1-2

Przyrodnicza książka ilustracyjna dla dzieci z płytą CD. Na płycie autorka opowiada o tym, co dzieje się na ilustracjach. Opowiadania udźwiękowione są głosami przyrody.

(z materiałów wydawnictwa)

 

Opis

Oryginalną publikację stanowi książka wydana przez Lasy Państwowe. Sekretne życie ptaków ma spore szanse, by zainteresować miłośników wyszukiwania szczegółów, wielbicieli przyrodniczych ciekawostek oraz słuchaczy audiobooków. Na kolejnych stronach zaprezentowany został rok z życia dwudziestu siedmiu gatunków leśnych ptaków, których kontakty rodzinne i towarzyskie nieustannie rozkwitają. Tu ciągle coś się dzieje – a to strzyżyki budują dziesięć (!) kulistych gniazd, by ich wybranki miały z czego wybierać, a to kowaliki popisują się umiejętnością chodzenia głową w dół. Odlatują żurawie, przylatują gile i czyżyki. Kruk walczy z lisem.

Małym czytelnikom dostrzeżenie tych wszystkich niuansów czy rozpoznawanie poszczególnych rodzajów ptaków może jednak sprawiać trudność, ale – na szczęście – nie zostali pozbawieni wsparcia. I to jakiego! Do książki dołączona jest płyta, na której sama autorka, Katarzyna Bajerowicz, snuje leśne opowieści. W tle słychać odgłosy mieszkańców lasu – nie tylko ptaków!

Karolina Mucha

(Fragment tekstu Zanim powrócą. 8 książek o ptakach)

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sekretne życie ptaków”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.