Sowa czy puszczyk? 52 pary, których już nie pomylisz

Autorzy: Emma Strack, Plantevin Guillaume
Ilustrator: Jeunesse Gallimard
Tłumacz: Iwona Janczy
Wydawnictwo: Adamada
Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2018
Liczba stron: 120
ISBN:   978-83-7420-834-5

Ale duży pingwin! No coś ty, nie widzisz, że to alka? Mmm, pyszna nektarynka. Nie, nie, to brzoskwinia. To niebezpieczny wirus. Ależ skąd, to niegroźna bakteria.

Oto kolekcja par podobnych, ale nie tak do końca.Naukowe fakty, zabawne informacje oraz niesamowite ciekawostki – dzięki nim wzbogacisz swój dociekliwy umysł (a może mózg?).

Diabeł tkwi w szczegółach!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Czy zdarzyło Wam się pomylić zaskrońca ze żmiją? Albo Antarktydę z Arktyką?A może macie problem z zapamiętaniem, która kość to strzałka, a która piszczel? Nie do końca rozumiecie różnice między bazyliką a katedrą oraz autobusem i autokarem? Z trudem odróżniacie renifera od jelenia albo pszczołę od osy?

Dla tych, którzy lubią wyrażać się precyzyjnie i wciąż „wiedzieć więcej”, książka Sowa czy puszczyk to prezent idealny. Autorzy wybrali 52 pary często mylonych wyrazów, podzielili je tematycznie (mamy tu sześć działów: zwierzęta, jedzenie, geografia, garderoba, ciało, miasto), a następnie zilustrowali i zestawili – wskazując podobieństwa i różnice. Ale na tym nie koniec! Każde zagadnienie uzupełnili ciekawostkami – zaskakującymi nie tylko dla najmłodszych.

Efekt? Przejrzysta, przydatna i mocno wciągająca lektura.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Od starożytnego Egiptu do… przedszkola. Wyjątkowe premiery

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sowa czy puszczyk? 52 pary, których już nie pomylisz”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.