Tutaje

Autor: Ewa Minor
Ilustrator: Marcin Minor
Wydawnictwo: Tadam
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 44
ISBN: 978-83-951480-4-0

W Tutajach czas nie płynie ani wolniej, ani szybciej. Potrafi jednak zaskakiwać kierunkami, w których popycha bohaterów – mieszkańców lasu. Każdy zwierzak to wyjątkowy charakterek, z zaletami, wadami oraz całą paletą emocji. Do Tutajów można trafić przez przypadek lub celowo – przez skrytkę w starej chacie. Świat, w którym czujemy się ważni, doceniani, lubimy i szanujemy siebie oraz innych, odważnie pokonujemy wszelkie przeszkody i z ciekawością zaglądamy w głąb siebie, może każdego dnia być dla nas magicznym miejscem. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do podróży w leśne zakamarki, gdzie będzie śmiesznie, często wzruszająco, a gdy trzeba – wspierająco!

z materiałów wydawnictwa

Opis

Po tym, jak przed rokiem Gwiazdka z nieba podbiła serca wielu czytelników, trudno byłoby przemilczeć tę premierę. Marcin Minor nie spuszcza z tonu – znów tworzy urzekające, niepowtarzalne ilustracje w stylu „retro”. Piękne wydanie książki to kolejny dowód kunsztu twórców Wydawnictwa TADAM. Oto ich kolejna publikacja, którą przegląda się z prawdziwą przyjemnością, doceniając piękno prostoty i naturalności.

Także i tym razem autor wprowadza nas do świata małych leśnych żyjątek. Ewa Minor opowiada zaś o niepospolitych Tutajach. Małe myszki, żaby czy jeże ulegają znaczącej antropomorfizacji, odbierając świat w bardzo ludzki sposób.

Na ilustracjach jednak zachowują część swych naturalnych cech, zwierzęcego wyglądu. Pewnie dlatego z taką łatwością przykuwają uwagę małych czytelników.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 powodów, by jechać na Targi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tutaje”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.