Wielka wędrówka

Autor: Magda Grabowska
Ilustrator: 
Łukasz Zabdyr
Wydawnictwo: 
Vocatio
Miejsce i rok wydania: 
Warszawa 2012
Liczba stron:
32
ISBN:
978-83-782-9036-0

Wielka wędrówka to wbrew pozorom historyjka nie tylko dla dzieci. To opowiadanie o wędrówce, którą jest nasze życie. To opowiadanie o dążeniu do zaspokojenia wielkiej tęsknoty, która jest w sercu każdego z nas. Bo przecież w sercu każdego człowieka odzywa się jakiś głos, jakaś tęsknota za czymś nieokreślonym, wielkim. Co lub Kto nas wzywa? I do czego? Czy pójdziemy za tym głosem czy wybierzemy inną drogę? Czy – jeśli jednak pójdziemy za głosem serca – nie zboczymy z drogi lub w niej nie ustaniemy? Czy nie pochwyci nas Wielki Ptak? Jak pokonamy wielki rów? Jak poradzimy sobie z przeszkodami, których tak wiele napotkamy w czasie wędrówki? To są pytania, na które musimy znaleźć odpowiedź my sami, i na które muszą znaleźć odpowiedź nasze dzieci. A my możemy im w tym pomóc. Życzymy wielu pięknych chwil ze swymi dziećmi, chwil spędzonych na lekturze, refleksji i wspólnych rozmowach, które oby pomogły nam w naszej wędrówce i dojściu do ostatecznego celu.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Napiszę szczerze: sugerując się pierwszym wrażeniem, niekoniecznie sięgnęłabym po te książki. To nie mój typ ilustracji. A wiadomo – w przypadku publikacji dla najmłodszych – strona wizualna ma znaczenie ogromne.

Ale – na szczęście!!! – miałam przyjemność poznać autorkę obydwu tytułów. Dlatego jeszcze przed ich lekturą wiedziałam, że to książki z Treścią i misją. I że warto je poznać.

Napisane w prosty sposób, jasno i czytelnie przekazują swoje przesłanie, szerzej przedstawione w dodatku dla rodziców. W obydwu opowieściach między tym, co dobre i złe przebiega gruba granica. Jasno też widać, co jest celem – zarówno małych gąsieniczek, jak i pędzących do morza żółwików. Urzekająca (i jakże znajoma!) jest ich tęsknota za cudowną przemianą oraz zwieńczeniem wędrówki – za końcem, który stanie się początkiem czegoś znacznie większego i piękniejszego. Końcem nadającym sens teraźniejszości.

Co więcej, fakt, że metamorfoza gąsieniczek nie jest zależna od ich „grzeczności” – dodaje nadziei. Podobnie jak odkryta przez żółwika Miko prawda: są przeszkody, których o własnych siłach nigdy nie przeskoczymy.

Ale to wcale nie znaczy, że nie można ich pokonać!!!

Polecam – dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Oraz ich rodzicom – w trudnych chwilach.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Dwie garści mikołajowych inspiracji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wielka wędrówka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.