Wyhoduj swoje drzewo

Autor i ilustrator: Robert Trojanowski
Wydawnictwo: 
CED
Miejsce i rok wydania: 
Poznań 2018
Liczba stron:
128
ISBN:
978-83-271-0342-0

“Wyhoduj swoje drzewo” to książka, przy której kiełkuje, rośnie i rozwija się wyobraźnia dziecka!

Przez całą książkę pojawia się tylko jeden główny rysunek, który dzień po dniu dziecko uzupełnia, rysując rosnące drzewo od ziarenka aż do… no właśnie, to od Czytelnika zależy, jakie będzie to drzewo! Dziecko uruchamia wyobraźnię i na podstawie opisu rysuje kolejne fazy rozwoju swojego drzewa, od ziarenka aż do pięknej, bujnej, zielonej korony drzewa.

Książka w niektórych dzieciach wyzwoli pokłady kreatywności, a w innych ciekawość i chęć sięgnięcia po np. książkę do biologii, aby zobaczyć, jak wygląda kiełkujące nasionko, kwitnące drzewo…

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Nie każdy lubi długie opowieści, prawda? Zresztą, ile można czytać o wytworach wyobraźni innych ludzi? Czy nie przyjemniej zamiast piastować rolę biernego odbiorcy stać się współtwórcą książki? W jaki sposób? Poniżej dwie możliwości.

Po pierwsze, można skorzystać z zaproszenia Roberta Trojanowskiego (autora interaktywnych książek o Fafiku) i wyhodować własne drzewo. Ale uwaga! Wyobraźnia i kreatywność to w tym wypadku za mało. Drzewo – jak to drzewo – rośnie stopniowo, raczej powoli. By je wyhodować, trzeba wykazać się nie lada wytrwałością. W tym wypadku na hodowców czeka blisko 60 zadań. Zdecydowana większość to po prostu zachęta do rysowania i kolorowania, jednak ich funkcja nie kończy się na rozwijaniu dziecięcej motoryki. Dostarczają informacji o życiu drzew, uwrażliwiają na przyrodę, zachęcają do działań proekologicznych. Oczywiście wszystko w ramach przyjemnej i bardzo kolorowej zabawy.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 książek dla Wymagających. Część 1.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wyhoduj swoje drzewo”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.