Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci

Autor: Dorota Skwark
Ilustrator: Aleksander Panek
Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Liczba stron: 48
ISBN: 9788379719709

Krótkie opowieści o ważnych wydarzeniach i postaciach przeplatają się z faktami
i ciekawostkami z życia Polaków na przestrzeni dziejów. Piękne ilustracje pomogą dzieciom poznać
i zrozumieć odległy dla nich czas. Książka przybliża maluchom podstawowe pojęcia związane z historią, patriotyzmem i ojczyzną. To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli i opiekunów, którzy chcą zapoznać swoich podopiecznych z poważnym tematem, jakim jest historia, tożsamość narodowa
i patriotyzm. Każdy, kto lubi słuchać, oglądać i poznawać znajdzie w tej książce kawałek polskiej historii dla siebie.

z materiałów wydawnictwa

Opis

Ja nie wiem, co to jest ta „nasza Ojczyzna”. Wytłumaczysz mi to, dziadku? Prosi mały Kacper. Jego rozmowa z dziadkiem stanowi świetny wstęp do krótkich opowiadań, w których ukazane zostały najbardziej spektakularne wydarzenia z historii Polski: chrzest, pierwsza koronacja, bitwa pod Grunwaldem, zwycięstwa husarii, uchwalenie Konstytucji, powstanie kościuszkowskie, stworzenie Mazurka Dąbrowskiego, odzyskanie niepodległości. Dwustronicowym opowieściom towarzyszą ciekawostki – interesujące nawet dla dorosłych czytelników – zaprezentowane w formie pytań i odpowiedzi: Skąd się wzięło godło Polski? Jak wyglądał gród piastowski? Jak ubierał się król Jagiełło? Ile bitew wygrała husaria? Co Marszałek lubił robić w wolnych chwilach?

Szkoda, że nie przedstawiono tu kolejnych ważnych wydarzeń (do czasów współczesnych), jednak z pewnością Znak orła zasługuje na uwagę – to jedna z tych książek, które rozbudzają w dzieciach zarówno dumę narodową, jak i pasje historyczne.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 11 spotkań z Niepodległą.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.