Ciotka Zgryzotka – list do Melanii

Ciotka Zgryzotka – list do Melanii


A dzisiaj ostatnia już praca konkursowa, tym razem autorką listu jest Jagoda.

Droga Melanio!

Z radością donoszę, że prawie wszystko jest już zapięte na ostatni guzik! Głównie dzięki Bernardowi, któremu strasznie spodobał się pomysł Łusi. Okazało się, że możliwość działania rozbudziła w nim uśpioną w ostatnich latach skłonność do podejmowania wyzwań oryginalnych i efektownych. Organizując happening poczuł się jak ryba w wodzie!

Co prawda odkąd Laura dołączyła do przygotowań, ta ryba pływa już nie w morzu, a raczej jeziorze (Ty wiesz najlepiej, jak zdecydowany i kategoryczny potrafi być dawny Tygrysek), ale koniec końców – efekt ich współpracy (czy raczej zmagań) zapowiada się wyśmienicie. Chyba nawet Łusia będzie zaskoczona. Jej projekt naprawdę nabrał rumieńców i rozmachu. Będziemy mieli nawet oprawę muzyczną – i to nie byle jaką! To oczywiście pomysł Laury. Ale więcej szczegółów nie zdradzę.

Dorobiliśmy się też sporej ilości transparentów, a Józef i Ignacy obiecali rozwiesić aż trzysta plakatów. Florek już szykuje sadzonki i kwiaty, którymi ozdobi całą scenę. Czytająca Aniela będzie się na ich tle prezentowała przepięknie. A przynajmniej – zgodnie z życzeniem Bernarda – niezapomnianie.

Ale nie martw się – trochę pracy zostało też dla Ciebie. Wprawdzie o wybór tekstów do czytania poprosiłam Natalię, jednak ona stwierdziła, że w twórczości Kala Amburki nikt nie ma takiego rozeznania jak Ty. Czy możesz więc wybrać do przyszłego wtorku pięć – sześć fragmentów? Wiem, wiem, to naprawdę niełatwe zadanie – najlepiej byłoby czytać te teksty w całości. Tyle w nich ciepła i humoru! W dodatku z każdej strony, z każdego zdania przebija ten – jakże obecnie nieoczywisty – błysk inteligencji. Jestem przekonana, że każdy, kto usłyszy fragment, będzie spragniony dalszego ciągu.

Może więc faktycznie ludzie zaczną więcej czytać zamiast marnować czas na puste (a często przy tym budzące frustrację i agresję) rozrywki? Mam nadzieję, że dzięki tak pięknemu happeningowi uwierzą w to, co Łusia od miesięcy wciąż nam powtarza – czytanie łagodzi obyczaje.

Pozdrawiam Cię już prawie wiosennie,

Jagoda

Mogą Cię również zainteresować:

Ciotka Zgryzotka – list do Bernarda

Prezentujemy kolejną pracę nagrodzoną w naszym konkursie. Autorka to Mirabella.  “Wspomnienie starych przyjaźni” Kochany Bernardzie!  Piszę do Ciebie ten list, by Ci przypomnieć o mojej skromnej osobie. Odkąd bowiem zostałeś ojcem, zaniedbałeś nasze, do tej pory tak dobrze układające się, relacje. Oczywiście nie śmiem Cię o to winić. Jako ojciec, a raczej matka, zachowałabym się zapewneWięcej oCiotka Zgryzotka – list do Bernarda[…]

0 komentarzy

Ciotka Zgryzotka – wyniki konkursu

Kiedy ogłosiłyśmy konkurs na napisanie listu do wybranego bohatera Jeżycjady, zastanawiałyśmy się przede wszystkim – która z rozlicznej plejady ciekawych, miłych, idealnych na bycie przyjacielem postaci zostanie wybrana? Ktoś z rodziny Borejków czy może z wielkiego kręgu osób, które zawsze czują się u nich jak w domu? I co maniakalni czytelnicy serii chcieliby jej powiedzieć? 

0 komentarzy

Najrozmaitsze. Premiery lutowe

Tym razem trudno o krótką charakterystykę. Niełatwo znaleźć pomiędzy nimi jakiekolwiek punkty wspólne. Są różne jak Tłusty Czwartek i Środa Popielcowa. Ale dzięki temu niemal każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie! To znaczy… dla swoich dzieci. Zapraszamy na przegląd premier lutowych!

0 komentarzy

Wygraj “Piąte przez dziewiąte”

Rozpoczynamy trzecią część naszego cyklicznego konkursu. Tym razem do wygrania książka zabawna, wzruszająca, zaskakująca i znacząco wzbogacająca słownictwo:) Jak ją zdobyć? Wystarczy zamieścić opinię o dowolnie wybranej książce z naszej Inspiroteki. Spośród wszystkich opinii dodanych w okresie od 22.02 do 18.03.2018 r. wybierzemy cztery najciekawsze, a ich autorów nagrodzimy książką “Piąte przez dziewiąte” ufundowaną przez Wydawnictwo Adamada.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.