Ciotka Zgryzotka – wyniki konkursu

Ciotka Zgryzotka – wyniki konkursu


Kiedy ogłosiłyśmy konkurs na napisanie listu do wybranego bohatera Jeżycjady, zastanawiałyśmy się przede wszystkim – która z rozlicznej plejady ciekawych, miłych, idealnych na bycie przyjacielem postaci zostanie wybrana? Ktoś z rodziny Borejków czy może z wielkiego kręgu osób, które zawsze czują się u nich jak w domu? I co maniakalni czytelnicy serii chcieliby jej powiedzieć? 

Wasze prace jak zwykle trochę nas zaskoczyły… A oto wyniki.

Egzemplarze najnowszej książki Małgorzaty Musierowicz – z autografami Autorki, ufundowane przez Wydawnictwo Akapit Press trafią do:

 

Agnieszki, autorki listu do Tygryska

Jagody, autorki listu do Melanii

Mirabelli, autorki listu do Bernarda

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy! Prosimy też o jak najszybsze przesłanie adresów korespondencyjnych na adres: konkurs@bibliotekainspiracji.pl

Już dzisiaj prezentujemy pierwszy (w kolejności nadesłania) nagrodzony list:

Warszawa, 1 marca 2018

Kochany Tygrysku! 

A raczej powinno być „Droga Lauro”, nie powinnam zdaje się zwać Cię Tygrysem, bo przecież trzeba mieć w pamięci to, jak bardzo nie lubiłaś swojego przezwiska, jakie nadano Ci w rodzinie.
Piszę ten list do Ciebie, bo Twoje perypetie życiowe najbliższe są memu sercu.
Ja, tak samo jak Ty, pragnęłam miłości i uwagi w swojej rodzinie, okazując to w zupełnie nieoczywisty sposób. „Wystawiałam kolce”, a w rzeczywistości potrzebowałam ciepła i przytulenia. Ja, tak samo jak Ty, porywałam się na szaleńcze czyny kierowana głosem serca. Tak jak Ty odwiedzałaś regularnie ogrodnictwo „Daglezja”, by pod pretekstem kupna kolejnego drzewka zobaczyć mężczyznę, który Cię zaintrygował, tak ja brałam wolne w pracy i regularnie co dwa miesiące leciałam do Włoch by zobaczyć ukochanego. Czy było to rozsądne czy nie? To już inna kwestia. Z lubością uwielbiały to rozważać wszystkie mi bliskie osoby, głównie odradzając mi te podróże. Ale „serce nie sługa”, więc za nim idąc jesteśmy teraz razem, a do Włoch podróżujemy odwiedzając już tylko do starych, dobrych znajomych, którzy od początku nam, jako jedyni chyba, kibicowali. Mój upór w swoim postanowieniu, jakże częsty podobny do Twojego – nie bez powodu Natalia nazywała Cię „hardą”, pomógł nam przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu i postawić na swoim.

Pozdrawiam Cię serdecznie Lauro, ściskam i myślę, że chętnie bym wpadła do Ciebie na kawę, o ile to możliwe.

Agnieszka

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Mogą Cię również zainteresować:

Ciotka Zgryzotka – list do Melanii

A dzisiaj ostatnia już praca konkursowa, tym razem autorką listu jest Jagoda. Droga Melanio! Z radością donoszę, że prawie wszystko jest już zapięte na ostatni guzik! Głównie dzięki Bernardowi, któremu strasznie spodobał się pomysł Łusi. Okazało się, że możliwość działania rozbudziła w nim uśpioną w ostatnich latach skłonność do podejmowania wyzwań oryginalnych i efektownych. OrganizującWięcej oCiotka Zgryzotka – list do Melanii[…]

0 komentarzy

Ciotka Zgryzotka – list do Bernarda

Prezentujemy kolejną pracę nagrodzoną w naszym konkursie. Autorka to Mirabella.  “Wspomnienie starych przyjaźni” Kochany Bernardzie!  Piszę do Ciebie ten list, by Ci przypomnieć o mojej skromnej osobie. Odkąd bowiem zostałeś ojcem, zaniedbałeś nasze, do tej pory tak dobrze układające się, relacje. Oczywiście nie śmiem Cię o to winić. Jako ojciec, a raczej matka, zachowałabym się zapewneWięcej oCiotka Zgryzotka – list do Bernarda[…]

0 komentarzy

Najrozmaitsze. Premiery lutowe

Tym razem trudno o krótką charakterystykę. Niełatwo znaleźć pomiędzy nimi jakiekolwiek punkty wspólne. Są różne jak Tłusty Czwartek i Środa Popielcowa. Ale dzięki temu niemal każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie! To znaczy… dla swoich dzieci. Zapraszamy na przegląd premier lutowych!

0 komentarzy

Wygraj “Piąte przez dziewiąte”

Rozpoczynamy trzecią część naszego cyklicznego konkursu. Tym razem do wygrania książka zabawna, wzruszająca, zaskakująca i znacząco wzbogacająca słownictwo:) Jak ją zdobyć? Wystarczy zamieścić opinię o dowolnie wybranej książce z naszej Inspiroteki. Spośród wszystkich opinii dodanych w okresie od 22.02 do 18.03.2018 r. wybierzemy cztery najciekawsze, a ich autorów nagrodzimy książką “Piąte przez dziewiąte” ufundowaną przez Wydawnictwo Adamada.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.