Jedyna taka?

Jedyna taka?


Taka książka zdarza się raz na… sto? Tysiąc?

A może w ogóle jest jedyna w swoim rodzaju?

Dopracowana od pierwszej do ostatniej strony. Zabawna. Optymistyczna. Barwna. Intrygująca. Dostarczająca rozrywki i wiedzy. Zachęcająca do wysiłku intelektualnego (jej sekrety trzeba odkrywać samodzielnie, nie są podane na tacy!). Inspirująca i skłaniająca do przemyśleń.

Na razie nie znam osoby, która oparłaby się jej urokowi. I mam tu na myśli nie tylko dzieci 😉

Ilustracje Susan Batori rozweselają. Lekkie i dynamiczne teksty Dana Browna skłaniają do egzystencjalnych (!) refleksji. A jego muzyka – dodaje energii lub uspokaja (jak “Łabędz we mgle” czy “Kołysanka świerszczy”). Każdy utwór stanowi wciągającą opowieść – znakomicie współgrającą z tekstem. To właściwie gotowy scenariusz na zabawy z dziećmi – zwłaszcza w rozbrykanej grupie przedszkolnej. A w domu? Znakomity podkład muzyczny, poprawiający nastrój.

Krótko mówiąc, książka wraz z darmową aplikacją zasługują na 6+ 🙂

 

Może zainteresują Cię również:

Warto otworzyć!

Bywa, że znakomicie zapowiadająca się seria z tomu na tom… schodzi na psy. Fabuła staje się coraz bardziej przewidywalna, a też i w dialogach czy kreacji bohaterów trudno znaleźć coś zaskakującego czy nowatorskiego. Ta prawidłowość w najmniejszym choćby stopniu nie dotknęła Puk, puk! Marcina Przewoźniaka. Właściwie jest wręcz przeciwnie. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że czwarty tom (z podtytułem Chcecie psa?) stanowiWięcej oWarto otworzyć![…]

0 komentarzy

Posłuchaj… Co Ci w duszy gra?

Pozwala wznieść się – daleko, wysoko. Oderwać myśli od ciężaru codziennych trosk. Poszybować wśród obłoków zapomnienia. Odetchnąć pełną piersią – marzeniami. Skropić ziemię łzami wspomnień.

0 komentarzy

A gdyby do Twojego domu zapukała Historia?

Otworzyłbyś?

0 komentarzy

A gdyby przed twoim domem nagle pojawił się słoń?

Erika mieszka sama, bo jej wuj Jeff, ornitolog wyjechał zapolować z lunetą na dziwogona czubatego i słuch o nim zaginął. Pieniądze, które zostawił właśnie się kończą i na pewno nie wystarczą na wykarmienie słonia, który w dniu jej 10-tych urodzin zjawia się przed domem. Nawet jeśli ma on ze sobą informację, że Erika posiada doWięcej oA gdyby przed twoim domem nagle pojawił się słoń?[…]

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.