Misja Feniks

Misja Feniks


Julek i Julka, czternastoletnie bliźniaki, mieszkają wraz z rodzicami przy placu Wilsona w Warszawie. Pewnego dnia do sklepu w sąsiedniej kamienicy wprowadza się tajemniczy antykwariusz. Jednocześnie w gazetach pojawia się informacja o kradzieży obrazu pt. „Pracownia alchemika” z kolekcji Medyceuszy. Rzecz jest tym bardziej frapująca, że wcześniej, podczas prac konserwacyjnych, odkryto pod wierzchnią warstwą inne malowidło. Bardzo tajemnicze. Natychmiast rozeszła się pogłoska, że scena na obrazie jest fragmentem procesu powstania eliksiru długowieczności. Nic dziwnego, że wiele osób poluje na bezcenną recepturę zakodowaną w obrazie.

Rodzeństwo zaprzyjaźnia się z antykwariuszem Aureliuszem, a to oznacza dla nich wielką przygodę, podczas której zawędrują do szesnastowiecznej Florencji i przeżyją prawdziwe chwile grozy – w tej grze stawka jest naprawdę wysoka!

Mamy w tej lekturze wszystko to co, gwarantuje sukces i sprawia, że od czytania trudno się oderwać. Trzymającą w napięciu akcję. Frapującą zagadkę. Podróż w czasie.

Młody czytelnik zostaje zainspirowany do zainteresowania się malarstwem.

Zachęcony do czytania, bowiem: „Kto zna księgi, ten zawsze znajdzie odpowiedź. Kto ksiąg nie czyta, nigdy nie przekroczy granic innego świata.”

Znajdziemy tutaj także motywację do nauki języków (tylko Julka zna włoski, a jej brat po przeniesieniu do Italii szybko przekonuje się, że też powinien był się go uczyć).

Tekst we wspaniały sposób opisuje scenerię, w jakiej rozgrywa się akcja, zwłaszcza tę włoską. Przybliża architekturę Florencji oraz styl życia jej mieszkańców przed laty. Jest to książka pełna kolorów, w pewien sposób „malarska”. Dlatego świetnie, że w tym wydaniu tekst uzupełniają wspaniałe ilustracje Doroty Kobieli, malarki, scenarzystki i reżysera, która zyskała międzynarodową sławę dzięki swej filmowej opowieści o Vincencie van Goghu.

 

Mogą Cię również zainteresować:

Od starożytnego Egiptu do… przedszkola. Wyjątkowe premiery

Nowości-Nie-Do-Przeoczenia. Tak nazwałabym je w skrócie. I chyba dłuższego wstępu nie trzeba?

0 komentarzy

Mikołaj i dziewczyna z gwiazd

Nie czytajcie tej książki drodzy rodzice! Zwłaszcza ci, którzy rozwijacie w dzieciach pasje naukowe – to może się źle skończyć, a po co wam takie lęki? Tak stało się w przypadku głównego bohatera – Mario… Kiedy tata dowiaduje się, co tym razem nawyprawiał, wzdycha: „Synku, czemu nie możesz po prostu kibicować jakiejś drużynie piłkarskiej alboWięcej oMikołaj i dziewczyna z gwiazd[…]

0 komentarzy

Ocalić brata. Odnaleźć siebie

Jak odmienić pełne goryczy i złości serce? Co zrobić, by młodzieńczy bunt i brawura zostały zastąpione przez odpowiedzialność, braterstwo, szlachetność? W swej baśniowej, prasłowiańskiej opowieści Emilia Kiereś wskazuje rozwiązanie – jedną z możliwych dróg. Ale nie jest to szlak krótki czy prosty. Prowadzi przez samotność. Poczucie bezradności. Zniewolenie. Wyrzuty sumienia. Tak jak droga jednego zWięcej oOcalić brata. Odnaleźć siebie[…]

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.