Przedłużamy wakacje!

Przedłużamy wakacje!


Dobiegają końce… Ale podróżowanie, zwiedzanie, przyjemne leniuchowanie (zwłaszcza z książką) mogą przecież trwać dłużej niż tylko do końca sierpnia. Zwłaszcza, jeśli zagłębicie się w lekturę Atlasu miast Polski.

Macie ochotę po niego sięgnąć? Nic prostszego – od dziś można u nas wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki Anny Rudak i Anny Garbal.

Co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie?

wykonać pracę plastyczną, zainspirowaną polskim miastem, odwiedzonym w czasie tegorocznych wakacji. Może to być pejzaż, plakat, scenka rodzajowa, mapa lub jakakolwiek inna forma, która pozwoli Wam utrwalić wspomnienia.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach (jeden egzemplarz książki w każdej), w zależności od liczby i wieku autorów:

  1. a) prace wykonane samodzielnie przez dzieci do lat 7,
  2. b) prace wykonane samodzielnie przez dzieci w wieku od 7 do 12 lat,
  3. c) prace rodzinne.

Zdjęcia prac należy przesyłać do 2.09. na adres: k.mucha@bibliotekainspiracji.pl

Udział w konkursie oznacza zgodę na opublikowanie pracy na stronie bibliotekainspiracji.pl z podaniem informacji o jej autorze.

Konkurs podlega pod RegulaminRamowy ogólnopolskich konkursów organizowanych przez portal Biblioteka Inspiracji.

Mogą Cię również zainteresować:

Misja – ucieczka

Skąd biorą się ludzie na łodziach płynących do Europy? Dlaczego zostawiają swój kraj? Ci młodzi, silni mężczyźni, dlaczego właśnie tacy, po co im te telefony komórkowe? Czyhają na nasz z trudem zdobyty dobrobyt czy chcą po prostu żyć w bezpiecznym kraju?

0 komentarzy

Chmurne niebo i trochę błękitu

W wakacje często chcemy po prostu odpocząć. Przeczytać coś lekkiego jak lody śmietankowe, jak nasionko dmuchawca, jak latawiec unoszący się nad plażą. Ale czy to oznacza, że każda książka, która zmusi nas do myślenia, będzie niedobra? Zaburzy nieskazitelny lazur nieba? Ja jednak lubię chmury – nawet te groźne i zwiastujące burzę. Zwłaszcza, że gdzieś tamWięcej oChmurne niebo i trochę błękitu[…]

0 komentarzy

To naprawdę pierwszy dzwonek! 7 książek o pierwszoklasistach

Piórnik, plecak, długopisy, kredki, ołówki, zeszyty, książki, ćwiczenia… Wszystko lśniące nowością! A do tego nowy budynek, nowi koledzy, nowa pani, nowe zasady, nowe obowiązki. I strach. Radość. Lęk. Zaciekawienie. Tysiące obaw. Podekscytowanie. Jak to będzie?!?!?! Sama pamiętam ten moment. I towarzyszące mu uczucia. Chwilę przed tym, gdy z dziecka, przedszkolaka, stawało się Uczniem. Kiedy słyszaneWięcej oTo naprawdę pierwszy dzwonek! 7 książek o pierwszoklasistach[…]

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.