Rodzinne szczęście 8+2

Rodzinne szczęście 8+2


Szósty już z kolei tom przygód niesamowitej rodziny. Tym razem rodzice, ósemka dzieci i babcia wybierają się na wakacje do Danii. A ponieważ, jak zawsze, fundusze mają ograniczone, planują podróż na rowerach. Mały problem, że babcia nie umie jeździć, a Morten jest jeszcze za mały – szybko zostanie rozwiązany przez tatę, z pomocą nieocenionych przyjaciół. Bowiem w tej rodzinie, mimo, że nie opływa w dostatki, marzenia realizuje się na miarę możliwości. Nawet mając mniej pieniędzy, można dobrze żyć, wiele zależy od naszego podejścia do tematu. 

U nich liczy się wzajemna pomoc i dbanie o siebie. Jeśli podróż, to tylko taka, w której mogą uczestniczyć wszyscy, bez względu na swoją kondycję. Inna sprawa, że członkom rodziny nie przeszkadzają niewygody, takie jak np. spanie pod gołym niebem. Nawet, kiedy spadnie deszcz i przemoczy wszystkich do suchej nitki, schronienia można szukać w … piekarni.
Te wszystkie z pozoru drobne działania, sposób podejścia do problemu przez rodziców powodują, że dzieci są wychowywane na osoby, które będą umiały poradzić sobie w różnych trudnych sytuacjach. Będą podchodzić do życiowych przeszkód, jako do czegoś, co należy przeskoczyć, a nie przed czym muszą się zatrzymać. Bo rozwiązanie nie zawsze musi być idealne – wystarczy, by było skuteczne.

Oprócz pochwały podróżowania, poznawania innych krajów, w tym tomie poruszone są także takie kwestie jak: pierwsza miłość, przyjaźń bez barier jakie stanowić może inna kultura czy język.

Jeśli jeszcze nie znacie tej serii – sięgnijcie po nią koniecznie. Warto ogrzać się w cieple domowego ogniska, jakie tworzy ta nietypowa rodzina.

Książki Anne-Cath. Vestly uczą poszanowania starszych, umiejętności cieszenia się z małych rzeczy, optymistycznego podejścia do życia. Pokazują, jak ważna jest wzajemna pomoc w rodzinie i odpowiedzialności za bliskich.

Może zainteresują Cię również:

10 książek dla Wymagających. Część 1.

Upragnione (przez niektórych) ocieplenie nadeszło. Mamy prawdziwe lato! Tyle, że ci, którzy jeszcze niedawno narzekali na ciągłe deszcze i chłód, po kilku dniach upałów marzą o… ochłodzeniu. Trzeba przyznać, że niełatwo być pogodą 😉 Ludziom naprawdę trudno dogodzić! Ci, którzy tak wysokie wymagania stawiają aurze, z pewnością bywają równie wybredni, jeśli chodzi o literaturę. ByleWięcej o10 książek dla Wymagających. Część 1.[…]

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.