Sposób na pandemię. Zwycięzcami I edycji są:

Nim padną te wyczekiwane nazwiska kilka słów prosto z dwóch biblioteczno-inspiracyjnych serc.

Za każdym razem, kiedy organizujemy konkurs i nadchodzi pora wskazania zwycięzców, obiecujemy sobie: to już ostatni raz! Nigdy więcej!!! Bo przecież tak trudno wyłonić najlepsze prace… Niektórzy zaskakują nas pomysłowością, inni – pracowitością, większość – swoim zaangażowaniem. I jak tu nagrodzić tylko jedną czy dwie osoby? A co z pozostałymi?

Dlatego nasze obrady są długie, złożone, często wielokrotne. Nigdy – powierzchowne. Trwają i trwają, aż nie dojdziemy do wniosku, że podjęte decyzje są słuszne. Uczciwie trzeba bowiem przyznać, że zazwyczaj pojawiają się prace wyróżniające się, trudne do przeoczenia, zapadające w pamięć. Kiedy wracamy do nich – nawet po latach – odczuwamy pewną dumę: bo to przecież dzięki naszej iskierce inspiracji powstały! Co więcej, niektórzy nasi laureaci zostają później prawdziwymi Autorami! Może też trochę dlatego, że otrzymali słowa uznania? Poczuli, że inni dostrzegają ich talent?

I to dlatego “Sposób na pandemię” jednak nie jest pewnie naszym ostatnim konkursem 😉

A teraz – do rzeczy. Jury w składzie: Aleksandra Byrska (Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach), Anna Kania (Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach), Hanna Pietrzak-Trzcińska (Gminna Biblioteka Publiczna w Sieprawiu, Biblioteka Inspiracji), Karolina Mucha (Biblioteka Inspiracji), Zofia Mucha (pomysłodawczyni konkursu) przyznało następujące nagrody:

I miejsce w kategorii prace literackie indywidualne

Katarzyna Maciejewska,

autorka opowiadania “Ania w czasach epidemii”

II miejsce w kategorii prace literackie indywidualne

Aleksandra Markowiak

autorka fragmentów “Dziennika cwaniaczka”

I miejsce w kategorii prace literackie rodzinne

zajmują

Olga Bodzioch, Kuba Bodzioch oraz Kamil Michalski

autorzy “Opowiadania pandemicznego Kubuś Puchatek”

I miejsce w kategorii prace plastyczne indywidualne

Maja Sikora-Zientarska

autorka rysunku zainspirowanego książką “Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”

I miejsce w kategorii prace plastyczne rodzinne

zajmują

Julita i Przemek Kuras

autorzy rysunku pt. “Noś maseczkę na dziobie”

zostało przyznane

Jankowi N

za pracę “Felix, Net i Nika oraz świat w dobie pandemii”

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy pomysłowości i oczytania! Z Laureatami – w sprawie wyboru nagród – wkrótce skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie.

Chcielibyście poznać zwycięskie prace? To świetnie! Już wkrótce będziecie mieli po temu okazję :). Będziemy je publikować na naszej stronie. Śledźcie kolejne wpisy!

A tym, którzy nie zdążyli jeszcze wziąć udziału w konkursie lub chcieliby spróbować ponownie, przypominamy: druga edycja wciąż trwa!

Konkurs: Sposób na pandemię!

Wielu z nas ma swoich książkowych przyjaciół – takich, których chętnie zaprosiłoby do swego realnego życia. By wziąć udział w ich przygodach, powierzyć sekrety, przegadać problemy, pożartować… A kiedy codzienność – jak obecnie – stanowi spore wyzwanie, pojawiają się nowe problemy, pytania. Co robić? Jak zorganizować czas, by było zdrowo, rozwijająco i nie nudno?  JakWięcej oKonkurs: Sposób na pandemię![…]