Do serca przytul psa!

Do serca przytul psa!


Od lat duet idealny. Człowiek i pies. Najlepszy przyjaciel, towarzysz, który nigdy nas nie opuści. Jednak każdy z nas ma inny styl życia, a psy – różne temperamenty. Żeby to mogło się naprawdę udać – zwierzaki muszą odpowiadać na potrzeby danej osoby.

Ideą gry jest odpowiednie dopasowywanie psów ze schroniska do właścicieli. Gracze wcielają się w wolontariuszy fundacji , którzy muszą dobrać idealnego psiaka dla konkretnych ludzi. W końcu starsza pani będzie potrzebowała innego czworonoga niż policjant czy aktywna młoda kobieta.

Każdy piesek oraz potrzeby jego pana czy pani oceniane są w czterostopniowej skali w następujących kategoriach: sprawność i siła, cierpliwość, towarzyskość, wierność i odwaga. Na karcie psiaka znajduje się oznaczenie jego cech wyjściowych.

Reszty musi dokonać gracz, korzystając z możliwości treningu na torze przeszkód (dziennym i nocnym), w labiryncie czy na placu zabaw.


A ponieważ to nie jest lekka praca, pochłania energię, którą na szczęście można zdobywać.
Gra składa się z 10 rund, a każda podzielona jest na trzy etapy. Na początku każdej z nich jeden z graczy odsłania kartę zdarzeń. Będzie obowiązywała w tej rundzie. Może to być np. zamknięcie któregoś z obiektów lub podwyższenie wartości każdego treningu o 1 punkt energii. Na szczęście gracze mogą też korzystać z kart pomocy, które zwiększają energię lub dla odmiany obniżają koszt treningu.

Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Za każdego dopasowanego psa liczone są one zgodnie z informacją na karcie.

Gracze muszą wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i przewidywania, zaplanować swoje działania tak, by proces szkolenia przebiegał szybko.

Dodatkowym walorem gry jest to, że uświadamia dzieciom, iż każdy pies ma swoisty charakter, a właściciel biorąc go do domu musi zapewnić mu odpowiednie warunki. Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność – nie tylko dobra zabawa. W tym wszystkim tkwi także zachęta, by zamiast kupować – adoptować czworonoga ze schroniska. Tak wielu z nich czeka na swojego człowieka, którego pokocha całym psim sercem!

 

 

Może zainteresują Cię również:

W 80 dni dookoła świata

Co prawda współczesnym dzieciom pewnie trudno byłoby uwierzyć, że jakimś wyczynem ma być objechanie świata w 80 dni (no, może 80 godzin stanowiłoby wyzwanie), jednak zapewniam, że ta gra to świetna rozrywka dla całej rodziny. Na pewno emocjonująca, wymagająca planowania i – jak to zwykle bywa – odrobiny szczęścia. 

0 komentarzy

Drrraftozaur!

Wielu chłopców ma w swoim życiorysie okres dinofascynacji. Zwykle przypada on na wiek przedszkolny, ale zdarza się, że trwa znacznie, znacznie dłużej. Oczekując nadejścia gry “Draftozaur” spodziewałam się, że ucieszy ona głównie synka. A jednak – choć kolorowe figurki dinozaurów pełnią tu ważną rolę, okazało się, że sama gra może sprawiać przyjemność także tym, którym tajemnice życia prehistorycznychWięcej oDrrraftozaur![…]

0 komentarzy

Najwierniejsi przyjaciele

Nasi najwierniejsi przyjaciele od zawsze. Pomagają na małe i duże smuteczki, ale też bardzo konkretnie – jako ratownicy, przewodnicy, terapeuci, policjanci. Psy. Barbara Gawryluk nie pierwszy już raz w swoich książkach oddaje hołd czworonogom, które wybitnie na to zasłużyły i na zawsze zapisały się w naszej pamięci. Była już opowieść o Dżoku, psie niesamowicie wprostWięcej oNajwierniejsi przyjaciele[…]

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.