Co rośnie w parku

Autor: Kateryna Michalicyna
Ilustrator: Oksana Buła
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 44
ISBN: 9788381545594

W miejskim parku rośnie wiele potężnych drzew… a także jeden malutki, zielony pęd, który dopiero co wykiełkował. Kim jest? Co z niego wyrośnie? Mały pęd chce dowiedzieć się, kim jest, słucha więc, jak parkowe drzewa opowiadają o sobie, a my słuchamy razem z nim…
„Co rośnie w parku” to poetycka opowieść o poszukiwaniu tożsamości, a jednocześnie książka przyrodnicza, dzięki której dziecko może poznać drzewa rosnące w parku.
Pięknie zilustrowany picturebook o drzewach rosnących w parku.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Nie ocenia się książki po okładce. Wszyscy o tym wiedzą, prawda?

A jednak w przypadku publikacji dla najmłodszych trudno zgodzić się z tą przestrogą. Wszak w wypadku małych czytelników wartość artystyczna ilustracji pełni rolę co najmniej równie ważną, jak sam tekst.

Tymczasem sytuacje, w których oba te elementy osiągają najwyższy poziom, wcale nie są częste. Pewnie dlatego tak bardzo zachwyciły mnie książki Kateryny Michalicyny i Oksany Buły.

Są piękne. Stworzone przez autorki o dużym wyczuciu i wrażliwości. Mają charakter i edukacyjny, i poetycki jednocześnie. Opowiadają o drzewach (ucząc rozróżniania ich gatunków), ale też o poszukiwaniu tożsamości, własnego miejsca, o miłości i o tęsknocie za tymi, co odeszli.

Jeśli pragniemy rozwijać dziecięcą delikatność, empatię, wrażliwość artystyczną albo po prostu nauczyć się rozróżniać mijane w parku czy sadzie drzewa – zdecydowanie warto sięgnąć po Co rośnie.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Co rośnie w parku”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.