Cudowna przemiana

Autor: Magda Grabowska
Ilustrator: 
Łukasz Zabdyr
Wydawnictwo: 
Vocatio
Miejsce i rok wydania: 
Warszawa 2013
Liczba stron: 
64
ISBN:
978-83-782-9116-9

Wielu z nas towarzyszy dziwne poczucie, że powinniśmy żyć w innym miejscu, zajmować się czym innym, a nawet być kimś innym. Mamy przeczucie, że istniejemy dla czegoś większego niż nieustanne zabieganie wokół codziennych spraw. Tęsknimy do pięknego świata, który – jak podświadomie czujemy – musi gdzieś być. Ale jak się tam dostać? Jak spełnić głęboko ukryte pragnienia serca? Jak stać się kimś innym, jednocześnie będąc prawdziwie sobą?
Te same odczucia i pytania budzą się w sercach naszych dzieci. Były one też w sercu małego Filipka – jednego z bohaterów tej książeczki. Czy znalazł odpowiedzi na swoje pytania? Czy my je znajdziemy? Może pomoże nam w tym ta książeczka. Życzymy wszystkim Rodzicom pełnych znaczenia i niezapomnianych chwil spędzonych z dziećmi na wspólnej z nimi lekturze, refleksji i rozmowie nad treścią tej książeczki.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Napiszę szczerze: sugerując się pierwszym wrażeniem, niekoniecznie sięgnęłabym po te książki. To nie mój typ ilustracji. A wiadomo – w przypadku publikacji dla najmłodszych – strona wizualna ma znaczenie ogromne.

Ale – na szczęście!!! – miałam przyjemność poznać autorkę obydwu tytułów. Dlatego jeszcze przed ich lekturą wiedziałam, że to książki z Treścią i misją. I że warto je poznać.

Napisane w prosty sposób, jasno i czytelnie przekazują swoje przesłanie, szerzej przedstawione w dodatku dla rodziców. W obydwu opowieściach między tym, co dobre i złe przebiega gruba granica. Jasno też widać, co jest celem – zarówno małych gąsieniczek, jak i pędzących do morza żółwików. Urzekająca (i jakże znajoma!) jest ich tęsknota za cudowną przemianą oraz zwieńczeniem wędrówki – za końcem, który stanie się początkiem czegoś znacznie większego i piękniejszego. Końcem nadającym sens teraźniejszości.

Co więcej, fakt, że metamorfoza gąsieniczek nie jest zależna od ich „grzeczności” – dodaje nadziei. Podobnie jak odkryta przez żółwika Miko prawda: są przeszkody, których o własnych siłach nigdy nie przeskoczymy.

Ale to wcale nie znaczy, że nie można ich pokonać!!!

Polecam – dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Oraz ich rodzicom – w trudnych chwilach.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Dwie garści mikołajowych inspiracji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Cudowna przemiana”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.