Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt

Autor: Dorota Sumińska
Ilustrator: Joanna Żero
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Miejsce i rok wydania: Kraków 2016
Liczba stron: 106
ISBN: 9788308060865

Kontynuacja bestsellerowej książki “Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” Książka Doroty Sumińskiej “Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” stała się jedną z najbardziej ulubionych lektur edukacyjnych, które w ubiegłym roku pojawiły się w księgarniach. Piękną książkę ilustrowaną przez Joannę Żyro polubiły dzieci, rodzice i dziadkowie. Wspólna zabawa w odkrywanie tajemnic zwierząt tak się podobała czytelnikom, że powstał tom drugi: “Dlaczego hipopotam jest gruby?”
Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mają błękitną krew?
Czy hipopotam jest kuzynem wieloryba?
Jaki ssak znosi jajka i dlaczego pijawka ma 32 mózgi!
Kilkadziesiąt nowych pytań i odpowiedzi. Idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej. I dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom miłość i szacunek do przyrody.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

W wielu klasach nie ma czasu na pytania. Trzeba realizować Program, uczyć się tego, co nakazane, a nie tego, co kogo interesuje. Uważajmy, by podobnie nie stało się w naszych domach!

Jednym ze środków prewencyjnych mogą być książki Doroty Sumińskiej. Trzytomowa seria zawiera dziesiątki typowo dziecięcych pytań. Dlaczego niedźwiedzie polarne są białe? Dlaczego nad miską z owocami latają małe muszki? Dlaczego kogut pieje? Dlaczego musimy spać? Dlaczego robią się kurzajki? Dlaczego dzieci boją się ciemności? Rozwiewając te i inne wątpliwości, autorka – lekarz weterynarii i pisarka – odkrywa przed czytelnikami wiele sekretów świata zwierząt i ludzi. Krótkie, rzeczowe, przystępnie napisane odpowiedzi stanowią wciągającą lekturę – i to nie tylko dla najmłodszych. Stają się również zaproszeniem do coraz dokładniejszego i lepszego poznawania otaczającego nas świata, w którym człowiek jest tylko jedną z wielu (a nie jedyną, jak się niektórym zdaje) istot. Co najważniejsze, książki Doroty Sumińskiej rozbudzają ciekawość i pokazują najmłodszym, że mają prawo pytać, a ich pytania są traktowane z powagą i szacunkiem.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Na nowy szkolny rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.