Panika w Egipcie

Autorzy: Camille Gautier, Stéphanie Vernet
Ilustrator: Margaux Carpentier
Tłumacz: Anna Trznadel-Szczepanek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 48
ISBN:  978-83-10-13295-6

Książka-gra, której bohaterem jesteś ty!

Witaj w Tebach ponad 3000 lat temu! Faraonowi Ramzesowi II grozi śmiertelne niebezpieczeństwo! Ktoś uknuł straszliwy spisek i tylko ty możesz go udaremnić. Nie ma chwili do stracenia: mknij ulicami miasta, szukaj śladów i wykorzystuj całą zdobytą wiedzę do rozwiązywania zagadek, które napotykasz po drodze. Twoje śledztwo będzie wymagać wizyty na rynku w starożytnych Tebach, odczytania hieroglifów, a także uzyskania informacji o egipskich bogach i boginiach. Czy uda ci się zdemaskować winowajcę? Nie zwlekaj, faraon na ciebie liczy!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Nie jest to bynajmniej „zwykła” podróż w czasie! Ci, którzy sięgną po Panikę w Egipcie, muszą zmierzyć się z nie lada wyzwaniem: odnaleźć człowieka planującego zabicie faraona. Tak się składa, że Ramzes II (jak większość władców) ma wielu wrogów, trzeba więc przeprowadzić dokładne śledztwo, by odkryć, który z podejrzanych nosi się z naprawdę niecnymi zamiarami. Rozwiązując zagadkę, czytelnik odwiedza m.in. centrum Teb, świątynię, pałac Ramzesa oraz Dolinę Królowych. Bierze również udział w Święcie Opet. By nie rzucać się w oczy, czyni to w stroju i fryzurze młodego Egipcjanina, jako uczeń szkoły skrybów. W każdym miejscu otrzymuje wskazówkę, która pozwala mu wykluczyć niewinnych i zebrać dowody przeciwko skrytobójcy.

Dla starszych czytelników zagadka nie jest trudna do rozwiązania. Ale i tak książka wciąga od początku do końca, a każdy kto po nią sięgnie, dowie się zaskakująco dużo o obyczajowości i codzienności starożytnych Egipcjan. Czyli – chcąc nie chcąc – weźmie udział w fascynującej lekcji historii!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Od starożytnego Egiptu do… przedszkola. Wyjątkowe premiery

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Panika w Egipcie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.