Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Autorka 30 książek dla dzieci, doktor literaturoznawstwa. Jest autorką scenariuszy filmów animowanych (serial „Pamiętnik Florki” na podstawie serii własnych książek) i teatralnych („Księga dżungli” w reż. Ewy Piotrowskiej znalazła się w finale Konkursu na Najlepszą Sztukę Współczesną). Działa aktywnie na rzecz dobrej książki, współpracując z bibliotekami z całej Polski i prowadząc warsztaty poświęcone współczesnej literaturze dla dzieci. Jej pełna świń „Kamienica”, sfrustrowany „Gębolud”, autystyczny „Kosmita” i przewrotna historia „O słodkiej królewnie i pięknym księciu” oraz „Praktyczny Pan” nominowane były do tytułu Książki Roku polskiej sekcji IBBY. Jest laureatką wielu nagród (min. im. Kornela Makuszyńskiego). Opowieścią o pewnej niezależnej dziewczynce „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” wygrała konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Przecinek i kropka”. Ucieszyła ją bardzo nominacja „Bzyka brzęka” czyli historii o dwóch muchach do nagrody Zielonej Gąski im. Hermenegildy Kociubińskiej. Poza tą prestiżową nominacją otrzymała też brązowy medal „Gloria Artis”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

Fanpage Florki (która wszystkie nadesłane wiadomości przekazuje Autorce): https://www.facebook.com/RyjowkaFlorka/?ref=br_rs

Kontakt w sprawie spotkań autorskich: g.niedzielska@agencja-autograf.pl

Opis

Jedna z pierwszych samodzielnie przeczytanych przeze mnie książek to „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Czytałam na lekcji, pod ławką i za karę zostałam wysłana do kąta. Niestety bez książki.

Gdybym mogła podróżować w czasie, wybrałabym się do swojego dzieciństwa, żeby przytulić tę dziewczynkę, którą byłam.

Gdyby pewnego dnia literaccy bohaterowie ożyli, najchętniej spotkałabym się z Pippi Langstrumpf. I ze świnką Olivią.

W życiu ważne jest odróżnienie spraw ważnych od nieważnych. To trudne, bo sprawy nieważne lubią się podszywać pod te drugie i na odwrót.

Chciałabym zmienić… pogodę w listopadzie.

Nie znoszę nie znosić czegoś. To mi zabiera wolność.

Inspiruje mnie życie.

Moja mistrzyni to Mamusia Muminka.

Najlepiej odpoczywam, kiedy tańczę albo rysuję. Albo kiedy wsiadam na rower i jadę pogapić się na morze.

Książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel dostępne w Bibliotece Inspiracji:

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Roksana Jędrzejewska-Wróbel”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.