Wartości w życiu rodziny

Autorzy: Laura Blanco, Silvia Carbonell
Ilustracje: Rosa Maria Curto
Tłumaczenie: Piotr Szufliński
Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2017
Liczba stron: 128
ISBN: 978-83-7971-627-2

Ponad 100 zabaw rozwijających wrażliwość na wartości ogólnoludzkie.
Wartości to temat ważny i zawsze aktualny, dlatego prezentujemy książkę, która chce pomóc rodzinom – dzieciom i dorosłym – pielęgnować i rozwijać wartości: życzliwość, przyjaźń, miłość, szacunek, nadzieję, hojność, honor, cierpliwość. Zaprezentowano w niej ponad 50 sytuacji eksponujących jakąś istotną wartość, nad którą warto się zastanowić, by lepiej ją zrozumieć i by móc praktykować ją na co dzień.

Odbiorcy
– całe rodziny, które wspólnie zastanawiać się będę nad ważnymi wartościami;
– dzieci i rodzice chcący w ciekawy i pożyteczny sposób spędzać wolny czas;
– wszyscy pragnący dbać o głębokie i bogate relacje w rodzinie.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Codzienne życie rodzinne dostarcza tylu wyzwań, że często małe, zwyczajne sprawy całkowicie przysłaniają długofalowe procesy, które zachodzą w naszych domach. Warto więc co jakiś czas rzucić okiem na „mapę” – by nie zgubić kierunku, nie opuścić głównego szlaku.

Dla wielu chrześcijan busolą, kompasem i mapą w jednym jest Pismo Święte. Czasem jednak przydają się też konkretne wskazówki, pomocnicze kierunkowskazy. Rolę jednego z nich może pełnić publikacja Wartości w życiu rodziny.

Na książkę składają się 52 rozdziały, odpowiadające liczbie tygodni w roku. W każdym z nich promowana jest pewna cecha, wartość, o której rozwijanie dobrze zabiegać – by kształtować charaktery domowników, wzbogacać (i ułatwiać) życie rodzinne, a przez to – ulepszać świat.

Autorzy piszą m.in. o mądrości, radości, samodyscyplinie, życzliwości, miłosierdziu, empatii, pokorze, dyskrecji, wdzięczności, posłuszeństwie, cierpliwości, roztropności, solidarności, odpowiedzialności, gościnności. I wielu, wielu innych pożądanych cechach.

Każda z wartości została przedstawiona w podobny sposób. Sigla odnoszą czytelników do krótkiego fragmentu Biblii, opatrzonego tu jedno-, dwuzdaniowym komentarzem. Następnie pojawia się popularne dziecięce stwierdzenie (np. gdy dorosnę, chcę zarabiać dużo pieniędzy albo nie chce mi się odrabiać pracy domowej. Zrobię to jutro albo już idę, za chwileczkę albo chyba zostawiłam w szkole sweter) czy pytanie (jak Bóg mógł stworzyć cały wszechświat tylko w sześć dni?). Po nim następuje komentarz dorosłych (co odpowiada rodzina?) oraz zachęta do refleksji, ułatwiającej mierzenie się z poszczególnymi dylematami. Dalej autorzy zamieszczają propozycje jednej lub dwóch prac plastycznych czy zabaw ruchowych, pomagających pielęgnować i rozwijać wybraną cechę.

Przejrzysty układ treści, lakoniczność komunikatów, bogactwo prostych i łatwych do zrealizowania inspiracji czynią z książki przydatne narzędzie. Praca z nim może przynieść naprawdę piękne, dorodne owoce. Pod warunkiem, że korzystający wykażą się mądrością i wytrwałością…

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wartości w życiu rodziny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.