Zagadka królowej myszy. Detektywi z Tajemniczej 5

Autor: Marta Guzowska
Ilustrator: Agata Raczyńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-10-13242-0

Anka, Piotrek i Jaga (oczywiście razem ze szczurem Sherlockiem) trafiają do domu Olgi Boznańskiej w Krakowie. Z początku nic nie zapowiada zagadki kryminalnej, wkrótce się jednak okazuje, że słynny obraz malarki – “Dziewczynka z chryzantemami” – został skradziony i zastąpiony przez złodzieja kopią. Anka i Piotrek szybko ustalają, że podejrzanych jest tylko czworo: to dyrektor muzeum, woźna, sekretarz i studentka Akademii Sztuk Pięknych. Czy detektywi z Tajemniczej 5 rozwiążą tę sprawę jeszcze przed przybyciem policji?
“Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o historii sztuki oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Kolejna część znakomitej serii detektywistycznej, która wyróżnia się koncepcją, by prowadzić czytelnika do rozwiązania tajemnicy poprzez podsuwanie tropów, podsumowywanie faktów, które już udało się ustalić małym detektywom. Ta interaktywna forma sprawia, że młody czytelnik uczy się bardzo wnikliwego i uważnego czytania, logicznego myślenia i wyciągania wniosków.
W tym tomie bohaterowie rozwiązują zagadkę kradzieży obrazu Olgi Boznańskiej pt. „Dziewczynka z chryzantemami”. Jak zwykle zatem obok zabawy detektywistycznej i ciekawej akcji czytelnik otrzymuje porcję wiedzy z historii i kultury.

Recenzja stanowi fragment tekstu:

NIE TYLKO NA MAJÓWKĘ

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zagadka królowej myszy. Detektywi z Tajemniczej 5”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może spodoba się również…