Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat

Autor i ilustrator: Sergio Olivotti
Tłumacz: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 80
ISBN: 978-83-10-13345-8

TO NAJLEPSZA KSIĄŻKA, JAKĄ CZYTAŁAM. NIE LICZĄC “MISTRZA I MIAUGORZATY”.
PLAMKA WLAZŁKOCIŃSKA-NAPŁOTKIEWICZ
Zapomnij o przykrych nieporozumieniach między tobą a twoim zwierzęciem! Dzięki zwierzoobjaśniarce dowiesz się w końcu, o czym myśli pies, co interesuje kota, czego pragnie kura. Tajemniczy świat owiec, złotych rybek i karaluchów wreszcie stanął przed nami otworem.
Dzięki temu niezwykłemu wynalazkowi Jurij Gagaryb poleciał w kosmos, Frank Sinatra zaśpiewał z Pandą Minelli, a prezydent Eisenhauhauer i pan Nowak, przedstawiciel związku zawodowego listonoszy, zawarli historyczny rozejm!
(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Zaskakująca. Niezwykła. Wyjątkowo zabawna. Tak w skrócie można opisać publikację Sergio Olivettiego. Czy trzeba pisać więcej?

Jeśli tak, proszę bardzo: Autor bawi się konwencją traktatu naukowego, opisując powstanie… zwierzoobjaśniarki. Przedstawia jej wynalazcę (Karczoch – jego życie i dzieło), jego wcześniejsze prace, a także legendy na temat istnienia podobnych instrumentów w przeszłości (Zwierzoobojaśniarka – pomiędzy Historią a Mitem). Prezentuje prototypy tego przełomowego urządzenia oraz zmiany, do jakich doszło po jego upowszechnieniu (Świat po wynalezieniu zwierzoobjaśniarki).

Krótko mówiąc: książka skrzy inteligencją i dowcipem. Bawi od pierwszej do ostatniej strony. Zaskakuje kreatywnością i pomysłowością autora, inspiruje do uwolnienia własnych, choćby absurdalnych, idei.

Dlaczego polecam ją młodym naukowcom? Ponieważ dzięki niej mogą skosztować szczypty naukowej metodologii i to chyba w najciekawszej możliwej formie.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 książek dla Wymagających. Część 2.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.