Cuda dokonują się w sercach

Cuda dokonują się w sercach


Ta książka jest spełnionym marzeniem.

Spełnionym nie przez przypadek czy łut szczęścia, ale dzięki wytrwałym staraniom i przekonaniu, że jest cel, dla którego warto pokonywać trudności.

O tym, jak, kiedy i dlaczego powstała opowieść o przygodzie Anielki, można przeczytać na stronie Wydawnictwa Wołek i Osiołek – wydawnictwa założonego właśnie dla tej historii.

Kim jest jej główna bohaterka, Anielka? Dziewczynką, której tęsknota i rozczarowanie nie mieściły się już w murach domu – zmusiły ją, by wybiec w zimną noc, by śnieg i ciemność okryły ból opuszczenia i samotności.

Dziewczynką, która spotkała anioła.

Dziewczynką, która stała się wytrwałą głosicielką dobrej nowiny – biegnącą do celu pomimo obojętności, wrogości, braku uwagi, niedowierzenia, zabiegania innych.

Dziewczynką, która doświadczyła cudu Bożego Narodzenia. Prawdziwego cudu – a nie komercyjnej “magii świąt”.

Obrazowa, emocjonująca opowieść przykuwa uwagę czytelników i na długo pozostaje w pamięci. Jest książką niezwykłą, bo od początku do końca można wyczuć, że powstała z potrzeby serca, która trafiła na podatny grunt talentu, empatii i wrażliwości.

Warto ją przeczytać (a właściwie – czytać wielokrotnie), choćby po to, by samemu zmierzyć się z pytaniem: “po co właściwie są święta?”

Może zainteresują Cię również:

Dla mocno czujących

Sarah Crossan posiada umiejętność, bez której trudno stworzyć przekonujących, bliskich czytelnikom bohaterów.

0 komentarzy

Wszystkie kolory świata

Czterdziestu twórców i twórczyń powołało do życia pięknie zilustrowane opowieści, których tematem przewodnim jest tolerancja. “Ta książka wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności”. O tym, że różnorodność jest dobra i powinniśmy docenić bogactwo, jakie nam daje, pisarze mówią w różny sposób. Znajdziemy tutaj opowiadaniaWięcej oWszystkie kolory świata[…]

0 komentarzy

Orzechowa Czarownica

Opowieść o pięknej przyjaźni i pierwszej miłości. Historia o tym, że będąc innym trzeba znać swoją wartość – nawet jeśli grupa jej nie dostrzega. Wreszcie – opowiadanie fantastyczne o podróży w czasie. A wszystko to zawarła w swojej najnowszej powieści  Elisa Puricelli Guerra, która już wcześniej udowodniła, że potrafi świetnie trafić swoim pisarstwem do młodzieży.

0 komentarzy

O wstydzie, kłamstwie i inności

Oto nasze kolejne spotkanie z książkami nagrodzonymi w V Konkursie im. Astrid Lindgren. Tym razem tytuły przeznaczone dla czytelników w wieku od 10 do 14 lat.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.