Czytaj, buduj, wygrywaj!

Czytaj, buduj, wygrywaj!


Zilustruj książkę za pomocą klocków!

W czasach, gdy przedszkolaki tworzą i programują roboty z klocków lego, a ich nieco starsi koledzy uczą się za ich pomocą matematyki czy historii, warto wykorzystać panującą modę (i dziecięce pasje!) także do promocji literatury. Dlatego od dziś serdecznie zapraszamy do niezwykłego konkursu! Zadaniem jego uczestników jest wykonanie konstrukcji z klocków, nawiązującej do wybranej (może ulubionej lub ostatnio przeczytanej?) książki

Uwaga! Ponieważ jak wiadomo na zabawę klockami nigdy nie jest za późno, tym razem nie wprowadzamy ograniczeń – ani względem wieku Uczestników, ani wybranej lektury.

To jeszcze nie wszystko! Poza przyjemnie spędzonym czasem gwarantujemy nagrody 🙂 Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane w konkursowej galerii, a Autorzy 3 spośród nich otrzymają “Księgę wszystkiego. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie” ufundowaną przez Wydawnictwo AMEET.

 

 

Na prace czekamy do 4 XII pod adresem konkurs@bibliotekainspiracji.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 XII.

Mail zgłoszeniowy powinien zawierać następujące informacje:

  • imię oraz wiek autora pracy,
  • tytuł konstrukcji lub jej krótki opis,
  • link do „ilustrowanej” książki. Link powinien pochodzić ze strony bibliotekainspiracji.pl lub – jeśli za pomocą wyszukiwarki (lupki na stronie głównej) nie uda się znaleźć wybranego tytułu w Inspirotece – ze strony wydawcy książki.

Jeden Uczestnik może przedstawić maksymalnie trzy konstrukcje.

Udział w konkursie oznacza, że zgłaszający posiada prawa autorskie do przesłanych zdjęć oraz wyraża zgodę na ich opublikowanie na stronie Organizatora.

Jeżeli macie choć cień wątpliwości, czy gra jest warta świeczki, koniecznie zajrzyjcie tutaj:

Nauka i zabawa z figurkami LEGO®

Czy można przekazywać młodym czytelnikom informacje za pomocą figurek i klocków lego? Przedstawić najważniejsze fakty z przyrody, kosmosu, techniki, historii świata, pokazać znane postaci, odkrycia, a także wiadomości dotyczące sportu, sztuki i rozrywki? Pomysł na pierwszy rzut oka trochę może ryzykowny, ale moi synowie, od dawna fani duńskiego wynalazku wszechczasów w kategori: dzieci – kupiliWięcej oNauka i zabawa z figurkami LEGO®[…]

0 komentarzy

2 thoughts on “Czytaj, buduj, wygrywaj!”

  1. Moje chłopaki kochają lego❤😊 ale powiem szczerze, że to taki niby łatwy konkurs ale wcale taki nie jest😉 zobaczymy może uda nam się coś stworzyć😉

    1. Za łatwy nie mógłby być – lubimy rzucać wyzwania 😉 Mamy jednak nadzieję, że dla Uczestników będzie przede wszystkim twórczy i przyjemny! Pozdrawiamy ciepło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.