Konkurs z “Jajem”- wyniki

Konkurs z “Jajem”- wyniki


Zaskoczyliście nas pomysłami na zdobienie świątecznych jajek (a nawet – na tworzenie ich z różnych materiałów). Jedno jest pewne – ta tradycja ma się dobrze, a z opisów dołączonych do prac jasno wynika, że wspólne tworzenie to okazja do dobrej zabawy.

Wybór znowu nie był łatwy, dlatego wraz z nieocenionym wydawnictwem Nasza Księgarnia zwiększyliśmy pulę nagród i w ten sposób możemy obdarować rewelacyjną książką Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych aż cztery osoby:

Agnieszkę Kosior, która wraz z synem Piotrusiem stworzyła takich oto zabawnych cudaków:

Agnieszkę Kuchczyńską, której pisanki wykonane techniką decoupage po prostu nas zachwyciły:

 

Martę Mleczko oraz Jaśka, Tadka i Anielę – dzieci wykonały pisanki wybraną  przez siebie techniką, a mama uwieczniła na jajach ich ulubionych bohaterów literackich:

 

Monikę Skikiewicz, która wraz z rodziną stworzyła takie niezwykłe jajo:

 

Serdecznie gratulujemy! Laureatki prosimy o przesłanie danych do wysyłki na adres: k.mucha@bibliotekainspiracji.pl

 

Trzeba jednak przyznać, że większość nadesłanych fotografii prezentuje pisanki oryginalne, ciekawe, zabawne czy po prostu piękne. Z pewnością warto je obejrzeć i – pewnie już w przyszłym roku – wykorzystać jako inspirację.

 

Jajeczna Galeria

 

Nadesłała: Ula Brykała. Napisała: “Dla mnie przy malowaniu jajek, podobnie jak przy wypiekach i dekorowaniu mazurków, czy innych świątecznych przygotowaniach sam efekt nie jest tak ważny jak wspólne chwile i wspomnienia jakie dzięki temu tworzymy.”

 

Nadesłała: Anna Chmielewska

 

Nadesłała Anna Dziuba, wraz z córką w tym roku upodobały sobie zdobienie przy pomocy wstążki.

 

Nadesłała: Anna Gać – oprócz tradycyjnych kraszanek jaja wykonane z masy solnej.

 

Nadesłała: Herbata 9 😉 – jajka pisane woskiem.

 

Nadesłała: Patrycja Iwanicka – dzieło 2,5 – letniego Marcela

 

Sylwia Jarka oraz 6 – letnia Nikolka

 

Katarzyna Matonóg – styropianowe jaja ozdobione tasiemkami i muliną – “Praca to żmudna, ale w bardzo przyjemnym klimacie :)”

 

Ewelina Modzelewska ubrała jajka we włóczkowe “sweterki”.

 

Marta Pawełek oraz uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Ubieszynie

 

Nadesłała: Małgorzata Piotrowicz – pisanki rysowane, malowane i zdobione cekinami.

 

Katarzyna Szydło wraz z 6-letnią córką.

 

Nadesłała: Paulina Pietrzykowska-Rak – jajka pisane woskiem przygotowane przez trzy pokolenia.

 

Edyta Kl wraz z 6-letnią córką.

 

Izabela Dąbrowska‎ – technika decoupage.

Mogą Cię również zainteresować:

Przebiśniegi. Niezwykłe premiery marcowe

Pięknie się nam wiosna zaczęła! I wokół (gdy z pewnym opóźnieniem, ale jednak – stopniały śniegi i rozkwitły kwiaty), i na księgarskich półkach, na których w marcu pojawiły się prawdziwe perełki.

0 komentarzy

Nagradzamy współtwórców Inspiroteki (cz. III)

Z miesiąca na miesiąc jest coraz trudniej. Przeczytanie wszystkich opinii i wyłonienie zwycięzców zajmuje już nie chwilkę, ale przynajmniej pół dnia. Jednak – paradoksalnie! – ogromnie nas to cieszy. Zwłaszcza, że otrzymujemy dużo rzetelnych, zgrabnie napisanych i opartych na własnych doświadczeniach komentarzy.

0 komentarzy

Ciotka Zgryzotka – list do Melanii

A dzisiaj ostatnia już praca konkursowa, tym razem autorką listu jest Jagoda. Droga Melanio! Z radością donoszę, że prawie wszystko jest już zapięte na ostatni guzik! Głównie dzięki Bernardowi, któremu strasznie spodobał się pomysł Łusi. Okazało się, że możliwość działania rozbudziła w nim uśpioną w ostatnich latach skłonność do podejmowania wyzwań oryginalnych i efektownych. OrganizującWięcej oCiotka Zgryzotka – list do Melanii[…]

0 komentarzy

Ciotka Zgryzotka – list do Bernarda

Prezentujemy kolejną pracę nagrodzoną w naszym konkursie. Autorka to Mirabella.  “Wspomnienie starych przyjaźni” Kochany Bernardzie!  Piszę do Ciebie ten list, by Ci przypomnieć o mojej skromnej osobie. Odkąd bowiem zostałeś ojcem, zaniedbałeś nasze, do tej pory tak dobrze układające się, relacje. Oczywiście nie śmiem Cię o to winić. Jako ojciec, a raczej matka, zachowałabym się zapewneWięcej oCiotka Zgryzotka – list do Bernarda[…]

0 komentarzy

Ciotka Zgryzotka – wyniki konkursu

Kiedy ogłosiłyśmy konkurs na napisanie listu do wybranego bohatera Jeżycjady, zastanawiałyśmy się przede wszystkim – która z rozlicznej plejady ciekawych, miłych, idealnych na bycie przyjacielem postaci zostanie wybrana? Ktoś z rodziny Borejków czy może z wielkiego kręgu osób, które zawsze czują się u nich jak w domu? I co maniakalni czytelnicy serii chcieliby jej powiedzieć? 

0 komentarzy

2 thoughts on “Konkurs z “Jajem”- wyniki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.