Rafał Witek

Anglista, autor powieści, wierszy, tekstów edukacyjnych i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. W 1997 był stypendystą UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej. W 2004 r. za książkę „Plaża tajemnic” zdobył I miejsce w konkursie wydawnictwa ZNAK na powieść dziecięcą. W 2009 jego „Julka Kulka…” była nominowana do tytułu Książka Roku IBBY oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie Duży Dong IBBY. W 2013 za powieść „Klub latających ciotek” otrzymał nagrodę w konkursie literackim im. Astrid Lindgren; w 2015 został zdobywcą ogólnopolskiej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za powieść „Zgniłobrody i luneta przeznaczenia”; w 2017 jego „Chłopiec z Lampedusy” otrzymał nagrodę literacką im. Leopolda Staffa. Współpracuje z warszawskim chórem dziecięcym Mille Voci i z magazynem dla najmłodszych „Świerszczyk”. Mieszka w Warszawie.

Stronarafalwitek.blogspot.com

Fanpage: www.facebook.com/rafal.witek.autor

Kontakt w sprawie spotkań autorskich: rafalwitek.blogspot.com/p/spotkania-autorskie

 

Opis

Jedna z pierwszych samodzielnie przeczytanych przeze mnie książek to Podróże Guliwera. Nauczyła mnie, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje.

Gdybym mógł podróżować w czasie, wybrałbym się … zostałbym tu, gdzie jestem. To, co minęło, minęło. To, co będzie, niech pozostanie niespodzianką.

Gdyby pewnego dnia literaccy bohaterowie ożyli, najchętniej spotkałbym Kaja i Gerdę z „Królowej śniegu”. A także dzieci z „Tajemniczego ogrodu”.

Gdybym nie tworzył książek dla dzieci, byłbym marynarzem albo kierowcą ciężarówki. Uwielbiam wyruszać w nieznane.

W życiu ważne jest, aby odnaleźć swoją ścieżkę i swoich ludzi. Inaczej jest się zgubionym.

Chciałbym zmienić polską szkołę na taką, która szanuje dzieci i pracuje metodami dostosowanymi do ich potrzeb i możliwości.

Nie znoszę… gdy ktoś zwraca się do mnie “Witku” zamiast “Rafale”.

Inspiruje mnie rozmawianie z dziećmi, czytanie, zwiedzanie nowych miejsc.

Mój mistrz to Tadeusz Różewicz. Pisarz, który powiedział wszystko to, co sam chciałbym powiedzieć, gdybym tworzył dla dorosłych. 

Wymarzony urlop spędziłbym na Maderze. Wracam tam często – na północne wybrzeże pełne skromnych, małomównych, uczciwych ludzi, pięknych klifów, urokliwych zatok i miasteczek.

 

Książki Rafała Witka dostępne w Bibliotece Inspiracji:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rafał Witek”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.