Nagradzamy współtwórców Inspiroteki! (cz. II)

Nagradzamy współtwórców Inspiroteki! (cz. II)


Z radością donosimy, że grono naszych Inspiratorów znacząco się powiększyło! Za nadesłane opinie dziękujemy Natalii Górnej, Joannie, Agnieszce, Kamili (mamie Kaliny), Andrzejowi, Marcinowi, Julce, Adrianie, Gabi.

 

Ponieważ jednak liczba nagród jest ograniczona, w tym miesiącu dwoje Laureatów. Egzemplarze książki 365 zabaw z klockami LEGO® ufundowane przez Wydawnictwo AMEET powędrują do:

 

Adriany za opinię o książce Co cieszy Alberta?

Przedświąteczny czas obfituje w lektury, które w sposób tradycyjny lub zupełnie nowy mierzą się z tematem. Mamy więc do wyboru książki obrazkowe dla najmłodszych czytelników, świeckie i religijne, książki adwentowe, świąteczne przygody ulubionych bohaterów. Z takimi lekturami łatwo przywołać świąteczny nastrój i wpaść w rytm wigilijnych przygotowań. Co jednak zrobić, kiedy prezenty już rozdane, ciasta zjedzone, a choinka zaczyna gubić igły? Z pomocą przychodzi jedyna chyba na rynku książka poświąteczna, czyli „Co cieszy Alberta?” Gunilli Bergstrom. Znany dzieciom Albert Albertson ma już lat sześć i pół i razem z tatą martwi się, że minęły już święta. Jest im „smutno i źle, i beznadziejnie”. Retoryczne pytanie „Dlaczego ciągle nie może być fajnie” rozciągają na inne atrakcje, jak ciekawy film, który za szybko się kończy czy zabawa z kolegą przerwana w najlepszym momencie. Wokół domowników krząta się babcia chłopca i radośnie podśpiewując chowa do pudeł ozdoby choinkowe. Ta odmienność nastrojów zapowiada konfrontację i istotnie do niej dochodzi. Od babci dowiadujemy się, dlaczego codziennie nie może być Wigilii czy urodzin, a dni nudne muszą przeplatać się z wyjątkowymi.

Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:

Marcina za opinię o książce Wszyscy ziewają

Cudowna książka! Bardzo pomysłowa. Uwielbiają ją rodzice i dzieci. Jednak nie do końca mogę się zgodzić z jej funkcją „usypiania” 🙂 książka owszem usypia, ale rodzica, który pozoruje ziewanie 😉 dzieci są wręcz pobudzone przez zainteresowanie jakie wzbudzają w nich kolejne paszcze (A tu takie zęby, a tam taki język). Mimo, że nie usypia moich dzieci (8 i 28 miesięcy) polecam gorąco.

Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie adresów do korespondencji na adres: k.mucha@bibliotekainspiracji.pl

 

Mogą Cię również zainteresować:

Zdobądź Ciotkę Zgryzotkę!

Napisz list lub e-mail do dowolnej postaci, występującej na kartach Jeżycjady i zdobądź najnowszy tom serii z autografem autorki, ufundowany przez Wydawnictwo Akapit Press:     Wiadomości mogą dotyczyć dowolnych tematów i przybierać rozmaite formy (zaproszenia, powiadomienia, listu gratulacyjnego…). Ważne, by nawiązywały do charakteru wybranego bohatera lub opisanych w książkach wydarzeń.

0 komentarzy

Co dziś zbudujemy?

Co można zbudować z klocków? Po poznaniu tej książki pytanie musi ulec zmianie. Czy jest coś, czego nie da się zbudować?!*

0 komentarzy

Wygraj “365 zabaw z klockami LEGO®”

Oto kolejna odsłona naszego cyklicznego konkursu. Tym razem do wygrania książka, która zachwyci chyba każdego miłośnika LEGO.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.