Plecaki pełne inspiracji

Plecaki pełne inspiracji


Po wypełnione książkami plecaki przybywają kolejne grupy przedszkolaków. Poznają Bibliotekę i jej bogate zbiory, słuchają niezwykłych opowieści, a następnie wykonują inspirowane nimi prace plastyczne.


Jako pierwsze odwiedziły nas przedszkolaki z Bęczarki oraz Przedszkola nr 6 w Myślenicach. Wraz z Lusią i Filipem, bohaterami książki Rodzina Wafelków, dzieci poznawały wartość współpracy, odkrywając, ile wspaniałych rzeczy można osiągnąć działając RAZEM.
Książka – inspiracja:

Dwie biedronki z jednej łąki Joanny Wachowiak zachęciły przedszkolaki z Zasani do rozmów na temat tego, gdzie szukać szczęścia. Czy wiecznie niezadowolona biedronka Siedmiokropka znazłaby radość na innej łące?
Na pamiątkę wspólnej lektury wykonaliśmy biedronki – oczywiście wszystkie z sześcioma kropkami (kto sięgnie po książkę, zrozumie).

Książka – inspiracja: 

 

W paski, w kratkę, w kwiaty… Wąsate, kolorowe i uśmiechnięte koty opuściły biblioteczny Oddział dla Dzieci. A wszystko dzięki przedszkolakom z Górnego Przedmieścia i Chełmu, które zainspirowane “Kotkami Dorotki” Joanny Krzyżanek, stworzyły całą gromadę pięknych i niepowtarzalnych kocurów.

Książka – inspiracja: 

 

Podczas spotkania z gośćmi z Gruszowa przez Bibliotekę przemknęły burze złości i fale strachu. Powiało nawet smutkiem. Na szczęście emocje te szybko ustąpiły miejsca RADOŚCI. Żywiołowe dzieci tworzyły wielkie, pełne emocji dzieła oraz własne autoportrety. Czy dzięki takim działaniom młodzi miłośnicy gier i rozrywek tabletowych pokochają książki?

Książka – inspiracja: 

Cecylka Knedelek i gąska Walerka przeżyły już razem wiele przygód. Ale czy kiedyś witały wiosnę ze stadem gęsi? Miały po temu okazję w ubiegły czwartek w myślenickiej Bibliotece. Nasi mali goście z Osieczan zadbali, by gąski czuły się tu jak w domu, a na koniec odleciały pięknym kluczem – wraz z kolejnym biblio-plecakiem.

Z przedszkolakami z Osieczan uważnie przyjrzeliśmy się niezwykłemu jaju, jakie pewnego dnia na progu swego domu znalazła Cecylka Knedelek. Wiecie, co się z niego wykluło? Nie pisklątko, nie kurczątku, nie żółwik, nie dinozaur, ale… gąska! A trzeba przyznać, że w naszej bibliotece gąska Walerka z pewnością nie czułaby się samotna. Malutkie rączki stworzyły całe gęsie stado! Na koniec ptaki odleciały pięknym kluczem – wraz z kolejnym biblio-plecakiem.

Książki – inspiracje: 

Wiecie, że w bibliotece wszystko może się zdarzyć? Mieszka u nas nawet słoń – i to nie zwyczajny, ale w kratkę! Niedawno poznały go przedszkolaki z Drogini i Głogoczowa. Co więcej, nie tylko z uwagą wysłuchaly opowiadania Wyjątkowy dzień, ale też przygotowały kolejnych uczestników parady z okazji Dnia Elmera. Ozdobione słonie okazały się jeszcze bardziej kolorowe niż sam Elmer.

   

 Książki – inspiracje: David McKee, Przyjaciele Elmera, Papilon 2019.
David McKee, Elmer i pogoda, Papilon 2019.
David McKee, Elmer. Najlepsze przygody, Papilon 2019.

Więcej o akcji:

Jak to było z biblio-plecakami?

Biblioteka to magiczne miejsce – wie o tym każdy, kto rozsmakował się w czytaniu. Zdarza się jednak, że nie wszyscy mogą z tej magii korzystać tak często, jakby chcieli. Albo nie mieli jeszcze okazji, by w ogóle jej zakosztować. To właśnie ze względu na nich narodził się pomysł stworzenia biblio-plecaków.

0 komentarzy

Biblio-Plecak. Książki wyruszą w świat

Regulamin dostępny na stronie MBP w Myślenicach.    

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.