Kiedy szkoła to za mało…

Kiedy szkoła to za mało…


To pewnie nie jest seria dla wszystkich. Ale jeśli znacie dzieci:

  • lubiące gry i wyzwania,
  • którym czytanie i liczenie nie sprawiają żadnego trudu,
  • nieustannie zdumiewające Was swoją wiedzą (zdobywaną z zaskakującą łatwością),
  • nudzące się na lekcjach,
  • niechętnie podchodzące do sztampowych zadań domowych,
  • mające od sześciu do dziesięciu lat,

prawdopodobnie znajdziecie tu podpowiedź, jak sprawić im ogromną radość. I jak zobaczyć w ich oczach błysk pasji i zainteresowania!

„Dla mądrego NIC trudnego” to wyjątkowa seria. Atrakcyjna graficznie, przemyślana, pełna zadań – wyzwań z różnych dziedzin. A co najważniejsze: są to zadania niebanalne, nieoczywiste, których rozwiązanie w zdecydowanej większości wymaga od dzieci podjęcia konkretnego wysiłku. Niekiedy muszą wykorzystać moc spostrzegawczości, innym razem siłę wytrwałości albo umiejętność logicznego myślenia. W przypadku łamigłówek historycznych czy przyrodniczych nieraz trzeba będzie sięgnąć też do ekwipunku wiedzy (albo skorzystać z pomocy encyklopedii czy wyszukiwarki).

Oczywiście warto dostosować poziom książeczki do możliwości małego inteligenta – by go stymulować, rozwijać, a nie zniechęcać. Dlatego też wydawca przygotował osobne łamigłówki dla początkujących, osobne dla wtajemniczonych, a jeszcze inne dla mądrali.

Warto zmierzyć się z kolejnymi stopniami – taka gimnastyka umysłu pomaga w nabraniu ochoty i odwagi na kolejne wojaże w świat wiedzy i umiejętności!

Może zainteresują Cię również:

Zasłuchani

Dlaczego? Zacznę od autopsji.

0 komentarzy

Kilka książek o… zwierzętach

Oto nasz kolejny zestaw podpowiedzi prezentowych. Jeśli macie w domu młodego (albo nawet młodziutkiego) miłośnika zwierząt, warto rozważyć obdarowanie go którymś z poniższych upominków:  

0 komentarzy

10 książek dla Wymagających. Część 1.

Upragnione (przez niektórych) ocieplenie nadeszło. Mamy prawdziwe lato! Tyle, że ci, którzy jeszcze niedawno narzekali na ciągłe deszcze i chłód, po kilku dniach upałów marzą o… ochłodzeniu. Trzeba przyznać, że niełatwo być pogodą 😉 Ludziom naprawdę trudno dogodzić! Ci, którzy tak wysokie wymagania stawiają aurze, z pewnością bywają równie wybredni, jeśli chodzi o literaturę. ByleWięcej o10 książek dla Wymagających. Część 1.[…]

0 komentarzy

Weź byka za rogi! 9 książek ortograficznych

Łatwo nie jest. Te wszystkie morza i muchomory, żaby, rzekotki, łódki, muszki, horrory, chodniki, kłęby i dąsy – jak to zapamiętać?! Iluż użytkowników naszej ojczystej mowy marzy, by móc używać jednego „h”, „ż” czy „u”? Ilu wciąż popełnia błędy lub zmaga się z wątpliwościami – np. czy „nie” z rzeczownikami piszemy razem czy osobno?

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.