Szkoła magicznych zwierząt

Szkoła magicznych zwierząt


Szkoła w której mogą przebywać dzikie zwierzęta? Hm, a cóż to za pomysł. No, chyba, że zwierzęta mają Specjalne Zadanie do wykonania, potrafią mówić (ale też udawać zwykłe maskotki, gdy znajdą się w zasięgu wzroku kogoś niewtajemniczonego), a wszystkie dzieci solennie obiecują, że nie będą się dzielić swoim sekretem z nikim.


W szkole w Winterstone jest taka jedna specjalna klasa. Uczy w niej pani Cornfield, urocza dziwaczka. Organizuje całe przedsięwzięcie wspólnie ze swoim bratem, panem Morrisonem. On to właśnie podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu magicznych zwierząt. Kiedy się na nie natknie i zwierzę się do niego odezwie to znak, że ten właśnie osobnik jest przeznaczony, by pomóc jakiemuś dziecku.

Bo w całej idei nie chodzi o to, by uczeń dostał jakiegoś zwierzaka. Ma zdobyć przyjaciela, który będzie go wspierał i pomagał. W samotności, nieśmiałości, trudnych emocjonalnie sytuacjach, rozmaitych rodzinnych czy szkolnych problemach. Magiczne zwierzę ma także moc korygowania negatywnych zachowań.
Pingwin, nietoperz, lis, dzikan rzeczny, żółwica a nawet krokodyl – ci przedstawiciele fauny kolejno pojawiają się w szkole i zostają przyjaciółmi uczniów.

Świetny cykl (już pięć książek), który łączy wątek przygodowy z nienachalnym przedstawianiem rozmaitych problemów, z jakimi stykają się dzieci. I tak w każdym tomie mamy do czynienia z jakimś zagadnieniem dotyczącym dorastania  – zmiana szkoły, trudności w odnalezieniu się w grupie, wstyd z powodu złej sytuacji materialnej rodziców. Ale też każda część charakteryzuje się ciekawą akcją, a do tego wszystkiego autorka nie zapomina, by przekazać dzieciom, jak ważne jest dbanie o przyrodę i własne otoczenie, uczciwość w codziennym postępowaniu, wzajemna pomoc i współpraca w grupie.

Może zainteresują Cię również:

Ratownicy czasu

Czy można uratować czas?

0 komentarzy
fot. Marcin Pałasz

Elf

Duża: Pomysł, by narrację prowadziło na zmianę dwu bohaterów – pies i jego właściciel – podobno nie wszystkim potencjalnym wydawcom wydawał się trafiony. O tym, że popełnili błąd takim myśleniem, świadczy niesłabnąca popularność książek o Elfie. Podaję tę informację na wypadek, gdyby ktoś zarzucał mi stronniczość (tak, jestem wielką miłośniczką psów, tak, uważam, że sąWięcej oElf[…]

0 komentarzy

A gdyby do Twojego domu zapukała Historia?

Otworzyłbyś?

0 komentarzy

Rodzinne szczęście 8+2

Szósty już z kolei tom przygód niesamowitej rodziny. Tym razem rodzice, ósemka dzieci i babcia wybierają się na wakacje do Danii. A ponieważ, jak zawsze, fundusze mają ograniczone, planują podróż na rowerach. Mały problem, że babcia nie umie jeździć, a Morten jest jeszcze za mały – szybko zostanie rozwiązany przez tatę, z pomocą nieocenionych przyjaciół.Więcej oRodzinne szczęście 8+2[…]

0 komentarzy

Gang Spełniania Marzeń

Pewnie wiecie, że marzenia są bardzo ważne w życiu. Ich spełnianie wiąże się z poczuciem szczęścia. A co powiecie na tezę, że: „szczęśliwi pacjenci mają o wiele większe szanse na odzyskanie zdrowia”? Pewnego dnia Tom trafia do szpitala. Szybko orientuje się, że jego koledzy z sali coś kombinują. Nocami wymykają się z łóżek, by wędrowaćWięcej oGang Spełniania Marzeń[…]

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.