Nagradzamy współtwórców Inspiroteki (cz. IV)
Bardzo cieszy nas fakt, że tak wytrwale poświęcacie swój czas na wzbogacanie Inspiroteki. Wasze “książkowe” doświadczenie jest dla nas bezcenne! Dziękujemy za wartościowe i przemyślane opinie, z których wiele to niemal kompletne recenzje.
Nic dziwnego, że co miesiąc zmagamy się z problemem – kogo nagrodzić?
Wszystkim Uczestnikom czwartej edycji bardzo dziękujemy, a trzy egzemplarze książki “Pucio i ćwiczenia z mówienia” ufundowanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia trafią do:
Katarzyny Matonóg – za wytrwałość i rzetelność
Rozpad rodziny – jedna z ostatnich kwestii, którą chciałoby się poruszać z dziećmi. Czasem jednak trzeba stawić czoła i takim trudnym sytuacjom. Podoba mi się, że historia nie jest do końca oczywista. Daje to bodziec do poruszania różnych kwestii i adaptacji historii do odmiennych sytuacji. Rysunki są proste, delikatne i nienachalne. We mnie osobiście wywołują uczucia adekwatne do tematu książki, z niemal każdej strony emanuje lekki smutek wypisany na twarzach bohaterów. Mimo to smutek jest jakby „spokojny”, ma się wrażenie, że Krzyś i jego mama zaakceptowali już w pewien sposób tę trudną sytuację. Niezależnie od kształtu rodziny warto mieć ją na półce. Jest piękna. Tak po prostu piękna.
Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:
Pozostałe opinie Pani Katarzyny można znaleźć przy następujących tytułach:
-
Feluś i Gucio idą do przedszkola
Czytaj dalej -
Gwiazdka z nieba
Czytaj dalej -
Kazik mieszka w mieście
Czytaj dalej -
Moja pierwsza książeczka. Pojazdy
Czytaj dalej -
O tym, jak na Szepczący Las padł czar. Tappi
Czytaj dalej -
Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury
Czytaj dalej -
Wszyscy ziewają
Czytaj dalej -
Znam taki kraj, którego ty nie znasz
Czytaj dalej
Alicji – mamy Zuzy i miłośniczki Ziuzi
Cudowna książka dla dziewczynek ok 6-7-letnich…mamy całą serię,a że moja córka ma na imię Zuza czytalysmy już dwa razy wszystkie trzy części…napisana humorystycznie,świetnym językiem,przedstawia bardzo realne sceny codziennego życia zwykłej rodziny…potrafi zaskoczyć-jest tu np rozdział pt. „Kurde”,co niektórym się spodoba,innym nie,choć dla nas to kwestia,którą w domu trzeba było omówić 😁 Zuzia to zwykła dziewczyka,z którą wiele osób chciałoby się zaprzyjaźnić,więc fajnie,że jest.
Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:
Urszuli – za macierzyńsko-czytelniczą wrażliwość
Książka Alison McGhee absolutnie mnie urzekła! Za każdym razem, gdy po nią sięgam, czuję pewne „rozdwojenie”. Z jednej strony jestem mamą, która wprowadza córkę w świat, kochającą, wspierającą i oswajającą nieznane. Z drugiej strony jednak myśl o mojej mamie czy babci jest nad tą lekturą tak nieodparta, że czytając to ja jestem tą dziewczyną, która wzrusza się na widok rodzinnego domu. „Kiedyś” w łagodny, smakowity sposób oddaje kwintesencję macierzyństwa i matczynej miłości. Piękne, akwarelowe ilustracje Petera H. Reynoldsa w magiczny sposób dopełniają ten wyważony, subtelny tekst.
Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:
Laureatkom serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie adresów do korespondencji na adres: k.mucha@bibliotekainspiracji.pl
I – uwaga, uwaga – zabawa wciąż trwa!
Zobaczcie, jaki literacki rarytas można zdobyć u nas w tym miesiącu:
Wygraj “Jukato”
To już piąta odsłona naszego konkursu na opinie. Tym razem do wygrania książka Magdaleny Kiermaszek, która opowiada o magii wyobraźni i sile przyjaźni. Może posłużyć też jako pewnego rodzaju historia terapeutyczna, przynosząca otuchę i nadzieję w trudnych chwilach. Aby o nią zawalczyć, wystarczy zamieścić opinię o dowolnie wybranej książce z naszej Inspiroteki. Spośród wszystkich opiniiWięcej oWygraj “Jukato”[…]
Godne uwagi:
Tym razem trudno o krótką charakterystykę. Niełatwo znaleźć pomiędzy nimi jakiekolwiek punkty wspólne. Są różne jak Tłusty Czwartek i Środa Popielcowa. Ale dzięki temu niemal każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie! To znaczy… dla swoich dzieci. Zapraszamy na przegląd premier lutowych! Napisz list lub e-mail do dowolnej postaci, występującej na kartach Jeżycjady i zdobądź najnowszy tom serii z autografem autorki, ufundowany przez Wydawnictwo Akapit Press: Wiadomości mogą dotyczyć dowolnych tematów i przybierać rozmaite formy (zaproszenia, powiadomienia, listu gratulacyjnego…). Ważne, by nawiązywały do charakteru wybranego bohatera lub opisanych w książkach wydarzeń. Co można zbudować z klocków? Po poznaniu tej książki pytanie musi ulec zmianie. Czy jest coś, czego nie da się zbudować?!* Oto kolejna odsłona naszego cyklicznego konkursu. Tym razem do wygrania książka, która zachwyci chyba każdego miłośnika LEGO. Co dwie głowy to nie jedna – wiadomo. Ale im więcej głów, tym lepiej i ciekawiej!Najrozmaitsze. Premiery lutowe
Zdobądź Ciotkę Zgryzotkę!
Co dziś zbudujemy?
Wygraj “365 zabaw z klockami LEGO®”
Zostań współtwórcą Inspiroteki!