Nagradzamy współtwórców Inspiroteki (cz. IV)

Nagradzamy współtwórców Inspiroteki (cz. IV)


Bardzo cieszy nas fakt, że tak wytrwale poświęcacie swój czas na wzbogacanie Inspiroteki. Wasze “książkowe” doświadczenie jest dla nas bezcenne! Dziękujemy za wartościowe i przemyślane opinie, z których wiele to niemal kompletne recenzje.

Nic dziwnego, że co miesiąc zmagamy się z problemem – kogo nagrodzić?

Wszystkim Uczestnikom czwartej edycji bardzo dziękujemy, a trzy egzemplarze książki “Pucio i ćwiczenia z mówienia” ufundowanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia trafią do:

 Katarzyny Matonóg – za wytrwałość i rzetelność

Rozpad rodziny – jedna z ostatnich kwestii, którą chciałoby się poruszać z dziećmi. Czasem jednak trzeba stawić czoła i takim trudnym sytuacjom. Podoba mi się, że historia nie jest do końca oczywista. Daje to bodziec do poruszania różnych kwestii i adaptacji historii do odmiennych sytuacji. Rysunki są proste, delikatne i nienachalne. We mnie osobiście wywołują uczucia adekwatne do tematu książki, z niemal każdej strony emanuje lekki smutek wypisany na twarzach bohaterów. Mimo to smutek jest jakby „spokojny”, ma się wrażenie, że Krzyś i jego mama zaakceptowali już w pewien sposób tę trudną sytuację. Niezależnie od kształtu rodziny warto mieć ją na półce. Jest piękna. Tak po prostu piękna.

Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:

Pozostałe opinie Pani Katarzyny można znaleźć przy następujących tytułach:

 

Alicji – mamy Zuzy i miłośniczki Ziuzi

Cudowna książka dla dziewczynek ok 6-7-letnich…mamy całą serię,a że moja córka ma na imię Zuza czytalysmy już dwa razy wszystkie trzy części…napisana humorystycznie,świetnym językiem,przedstawia bardzo realne sceny codziennego życia zwykłej rodziny…potrafi zaskoczyć-jest tu np rozdział pt. „Kurde”,co niektórym się spodoba,innym nie,choć dla nas to kwestia,którą w domu trzeba było omówić 😁 Zuzia to zwykła dziewczyka,z którą wiele osób chciałoby się zaprzyjaźnić,więc fajnie,że jest.

Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:

Urszuli – za macierzyńsko-czytelniczą wrażliwość

Książka Alison McGhee absolutnie mnie urzekła! Za każdym razem, gdy po nią sięgam, czuję pewne „rozdwojenie”. Z jednej strony jestem mamą, która wprowadza córkę w świat, kochającą, wspierającą i oswajającą nieznane. Z drugiej strony jednak myśl o mojej mamie czy babci jest nad tą lekturą tak nieodparta, że czytając to ja jestem tą dziewczyną, która wzrusza się na widok rodzinnego domu. „Kiedyś” w łagodny, smakowity sposób oddaje kwintesencję macierzyństwa i matczynej miłości. Piękne, akwarelowe ilustracje Petera H. Reynoldsa w magiczny sposób dopełniają ten wyważony, subtelny tekst.

Całą opinię oraz informacje o książce można znaleźć tutaj:

 

Laureatkom serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie adresów do korespondencji na adres: k.mucha@bibliotekainspiracji.pl

 

I – uwaga, uwaga – zabawa wciąż trwa!

Zobaczcie, jaki literacki rarytas można zdobyć u nas w tym miesiącu:

Wygraj “Jukato”

To już piąta odsłona naszego konkursu na opinie.  Tym razem do wygrania książka Magdaleny Kiermaszek, która opowiada o magii wyobraźni i sile przyjaźni. Może posłużyć też jako pewnego rodzaju historia terapeutyczna, przynosząca otuchę i nadzieję w trudnych chwilach. Aby o nią zawalczyć, wystarczy zamieścić opinię o dowolnie wybranej książce z naszej Inspiroteki. Spośród wszystkich opiniiWięcej oWygraj “Jukato”[…]

0 komentarzy

Godne uwagi:

Najrozmaitsze. Premiery lutowe

Tym razem trudno o krótką charakterystykę. Niełatwo znaleźć pomiędzy nimi jakiekolwiek punkty wspólne. Są różne jak Tłusty Czwartek i Środa Popielcowa. Ale dzięki temu niemal każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie! To znaczy… dla swoich dzieci. Zapraszamy na przegląd premier lutowych!

0 komentarzy

Zdobądź Ciotkę Zgryzotkę!

Napisz list lub e-mail do dowolnej postaci, występującej na kartach Jeżycjady i zdobądź najnowszy tom serii z autografem autorki, ufundowany przez Wydawnictwo Akapit Press:     Wiadomości mogą dotyczyć dowolnych tematów i przybierać rozmaite formy (zaproszenia, powiadomienia, listu gratulacyjnego…). Ważne, by nawiązywały do charakteru wybranego bohatera lub opisanych w książkach wydarzeń.

0 komentarzy

Co dziś zbudujemy?

Co można zbudować z klocków? Po poznaniu tej książki pytanie musi ulec zmianie. Czy jest coś, czego nie da się zbudować?!*

0 komentarzy

Wygraj “365 zabaw z klockami LEGO®”

Oto kolejna odsłona naszego cyklicznego konkursu. Tym razem do wygrania książka, która zachwyci chyba każdego miłośnika LEGO.

0 komentarzy

Zostań współtwórcą Inspiroteki!

Co dwie głowy to nie jedna – wiadomo. Ale im więcej głów, tym lepiej i ciekawiej!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.